עמית ארז - אינדי סיטי ירושלים (סיקור הופעה + ראיון)

עמית ארז – אינדי סיטי ירושלים (סיקור הופעה + ראיון)

עמית ארז הוא בחור מוכשר לכל הדעות – עם הרכב כגון אטליז ברזומה שלו ומספר אלבומי סולו הוא ייצב את עצמו בראשית רשימת האמנים הישראלים שחייבים לשמוע. עם מנגינות פולק ומילים שכמעט מתנדפות לעיתים באוויר בעדינותן, הוא מעביר צמרמורות במאזין ועדיין מסוגל לשלהב קהל שלם.

היום, בשונה מהפעם הראשונה ששמעתי אותו, הוא מופיע עם להקה שלמה. בעצם, הרשו לי לתקן את עצמי – הוא מופיע עם אותה להקה כבר שנתיים, אבל רק בתקופה האחרונה הם הוסיפו את שם ההרכב למופע. בתור חסידה של ההופעות האקוסטיות של עמית ארז, תהיתי איך להתמודד עם זה, אבל אחרי ההופעה באינדי סיטי, אני לא חושבת שיהיו לי טענות.

עמית והחברים נתנו הופעה מדהימה באמת. עיבודים חדשים לשירים ישנים, חומרים חדשים לגמרי וכל מה שביניהם הרכיבו את הסט ליסט הנהדר. המאזינים הכבדים יכלו ליהנות משירים מהולים בנוסטלגיה וברמזים מתוך האלבום החדש שיגיע בכל רגע. אני אישית עפתי כרגיל בשנייה שהצלילים הראשונים של Postcard התחילו להתנגן, או כש-Afterlife נישא כבשורה באוויר.

ספוילרים לאלבום החדש?

"למה לתת ספוילרים?"

ובכל זאת?

"אנחנו מאוד מתרגשים. הולכים להיות בו עשרה שירים, והוא הולך להיות מאוד מגוון. כלומר, יש שלושה שירים שיצאו כבר באי.פי לפני שנה שיהיו באלבום המלא, אבל חוץ מזה יש גם חומרים חדשים שיהיו רק באלבום."

מתי אנחנו יכולים לצפות לו?

"האלבום אמור לצאת באוקטובר, תחילת נובמבר, אנחנו עוד לא בטוחים מה התאריך המדוייק. אנחנו הולכים לעשות הרבה דברים, הרבה שירים שמתחברים, תחושה של תקליט. אפילו חשבנו על להוציא ויניל."

למה הבחירה להופיע כלהקה?

"יש הבדל עצום בין הופעה אקוסטית להופעה עם הלהקה. בהופעה אקוסטית אני יכול לשנות דברים על המקום, והופעה עם להקה זה משהו שהרבה יותר חצוב באבן, מצד שני, זה מאפשר לך להביא הרבה יותר רבדים ושכבות למוזיקה שאתה יוצר. אני חושב שזה הוסיף ברמה שלא ניתנת למדידה בכלל. זה משמעותי מאוד בשבילי."

אז ככל הנראה, אפשר לצפות רק לדברים טובים מהאלבום החדש של עמית ארז והים הסודי (עשיתי את זה הרגע? תרגמתי שם של להקה? מה אני, אבא שלי?) – השם על העטיפה יהיה שונה, אבל בשום צורה זה לא גורע מאיכות המוזיקה או החיבור לקהל, אלא אולי מוסיף להם עוד רובד. הם נהנים על הבמה, והקהל נהנה איתם, וזה כל מה שחשוב.

אינדי סיטי ירושלים – סיקור מיוחד

Indie City - Logo