אנדימיקס #1 – קיץ.

הקיץ רשמית פה וזאת סיבה טובה להתרגש. לרגל פתיחת העונה החמה [על מי אנחנו עובדים, לוהט בחוץ כבר חודש], הכנו לכם מיקסטייפ של השירים שיעשו לכם את הקיץ, מפאנק בריטי דרך אינדי-פופ חולמני ועד להיטי טופ-40, מאלבומים עתירי הייפ ועד האיזוטריים שבריליסים, כפי שנבחרו בידי חברי המגזין. שימו גופיה ואוזניות וצאו לשמוע את זה בשמש. מבטיחים שיהיה קצת יותר נעים.

 

Death Cab For Cutie – The Ghosts of Beverly Drive // שירי

זה מאוד פשוט: דת' קאב הם נעורים ונעורים מבחינתי הם קיץ, כפי שעוד אברבר בבחירותיי הבאות. בשנים האחרונות דת' קאב כבר לא יקירי המבקרים שזקוקים למשהו חדש, או לרגרסיה אל הזמנים בהם לדת' קאב היה צליל עכור ומעורר אמפתיה של עוני. חבל, כי התמצית משובחת כשהיתה, רק יותר בטוחה בעצמה ולא מאובקת. עזבו את המבקרים, קחו את הסקייטבורד ולכו לחלום על החוף (או צפו בסת' כהן עושה את זה).

FIDLAR – 40oz. on Repeat // יעל

FIDLAR מוציאים אלבום שני בספטמבר, והסינגל הראשון מתוכו הוא לא פחות ממכר, שלא לדבר על הקליפ שמעלה נשכחות. מומלץ להאזין בפול ווליום באוטו בדרך לים באמצע הלילה.

Slaves – Cheer Up London // אורן

סלייבס הם צמד פאנקיסטים בריטי ישיר ולא מתחנף ששחרר בתחילת החודש אלבום בכורה מוצלח בשם "Are You Satisfied?" (שאלה רטורית). השיר הכי רקיד מתוכו (היי, הכל יחסי בחיים) נכתב על לונדון כשעברו לגור בה, ובו הם שואלים: "How could it be so bad, when you're already dead?". גם זו שאלה רטורית כמובן. הרי אין מנוס חוץ מלצרוח, העיר שלהם מתה.

Sheer Mag – Button Up // ליאור

העוצמה לא מפסיקה לרגע, בקטע הלוחמני משהו הזה, שנשמע כמו רוק של שנות ה-70, ומזכיר את ג'וליאן קזבלנקס של תחילת הקריירה עם הסטרוקס, משולב עם הדיסטורשן של ויאט קונג.

Fred Thomas – Cops Don't Care pt. ii // שירי

השיר הזה הוא קסם: פריטות בודדות לתוכו ואתם ביום קיץ שנסחב בעצלתיים על מדרכות רצוצות. דמיינו שאתם צועדים בנמנום לאנשהו ושוטר ניגש אליכם בנימוס נטול-כוונות, לכאורה, ושואל לתקינותכם (כי אתם לא אדם, חלילה, אלא מכשיר) – איך הייתם מגיבים? פרד תומאס לא הסתפק ב"הכל טוב, תודה שומרי הענוג" וכמו טינאייג'ר טוב פרץ במונולוג אסוציאטיבי וזועם על גינונים מזויפים, על אהבת נעורים מחוצ'קנת ועל אנרכיה צעירה – כל מה שצריך בשביל קיץ משובח בתחילת גיל העשרה.

Villagers – Everything I Am Is Yours // ליאור

נשבר הלב לשמוע את הוידויים הכנים של הויליג'רס, אבל זה נשמע כל כך מלטף וטוב. קונור אובראיין יצא מהארון ועזר אומץ לשתף אותנו במה שכואב לו, בצורה נאיבית ומקסימה.

דניאל ספיר – אפשרות של יופי // נוה

שיר של אמת, פשוט ומתוק ויפה. השיר של הקיץ שלי.

Unknown Mortal Orchestra – Multi-Love // שירי

כמו שליאור כתבה יפה-יפה וכמו שחדי העין, יחידי הסגולה יבחינו – השיר מדבר על פוליאמוריה. אבל זו לא הסיבה שהוא כאן! לב רחב אפשר לקיים בכל ימות השנה. הוא כאן כי הפוליאמוריה הזו מבלבלת את רובן נילסון עד זעזוע שיוצר את המערבולת המוזיקלית המתפוצצת הזו. עיינו בספריות נעוריכם השזופות וודאי תמצאו שם הורמונים משתוללים, "אהבה – מהי?" וגם "התנשקתי עם נתי, האם אני בתולה". הקלולסיות הקיצית ההמומה הזו מצויה בשפע במולטי-לאב, ולכן גם כאן.

Blur – Thought I Was A Spaceman // אורן וליאור

עד כה, האירוע המוזיקלי המרגש של 2015 עבורי (אורן) הוא The Magic Whip, אלבום ראשון מזה שש-עשרה שנים לבלר עם גרהאם קוקסון. Thought I Was A Spaceman האפל אך העשיר מוזיקלית מייצג אותו בהצלחה: מתחיל מנוכר, עם דיימון המלנכולי שופך את הלב במחוזות רחוקים על מצע של מכונת תופים וגיטרה עדינה, ונבנה לאטו עד שמגיע להייד פארק, רגע לפני שיכנס סולו הגיטרה של קוקסון. בלר יפתחו את הקיץ במוצ"ש, בהופעה בהייד פארק שהם כל כך אוהבים מאז התאחדו לראשונה.

A$AP Rocky – Pharsyde // ליאור

ב-26 השנים שהוא חי, נדמה שיליד הארלם A$AP Rocky, צבר הרבה מאוד עצב, כעס, לקחים וחוכמת חיים. הוא התבגר, נפתח לשיתופי פעולה מפתיעים, ויצר קטע מצמרר, שנון וכל כך טוב.

Panda bear – Crosswords // שירי

חום, סמים והרהורים הם המתכון של הקיץ לפסיכודליה, ואין טוב מפנדה בר כדי להצליל את העיסה הזו. אמנם זו לא ההרפתקנות חסרת המחסומים וספוגת הנאיביות שהקיץ מסמל לי: זה שיר כאוב וסרקסטי על אדם חלש ונסיונותיו הנלעגים להתחזק, אבל הנבירה העצמית שבו שוחה בענן של לחות קיצית, מעייפת ומטשטשת גם יחד, ואין טובה ממנה ללוות אתכם בצהריים של סינוור, סטלה, ומלוא חופניים שנאה עצמית.

Jamie xx – Loud Places Ft. Romy // נוה

גלגלצ עפו עליו, ובצדק, אבל בשבילי הוא תמיד יהיה הגילוי הנהדר שדברים מסתדרים בדיוק כמו שחשבתי, ובמקרה שלנו – ההמשך של The XX הכה יקרים לליבי.

Nicolas Jaar – No one is looking at U // ליאור

ג'אאר מתרחק מהדאנס, מייצר משהו יפהפה ומופשט, שיותר מלעשות נעים מכניס אותנו למצב פסיכולוגי מבודד עם המנטרה "אף אחד לא מסתכל עלייך", שחוזרת לאורך כל הטראק. זה קטע נעים, שנותן איכשהו הרגשה של בריזה קרירה. בערך אחרי שלוש דקות, כשהביט סוף סוף נופל, זה מספק כל כך.

Caribou – Can't Do Without You // שירי

ככל שהשיר הזה מתפתח ומתעבה בשכבות של אנרגיה אינטימית, כך יורדים הבגדים. כסות בעד כסות. זה שיר שצובר את החיות שלו בסנטימטרים הספורים בין שני בני אדם בלילה קיצי של היסוס ותשוקה, עד ההצמדות הבלתי נמנעת שלהם שמתקבלת בתרועה עזה של זיקוקים (לא כאלה, סוטים).

Unknown Mortal Orchestra – Can't Keep Checking My Phone // ליאור

הקטע הפאנקי/פסיכדלי הזה, בעל עושר אינסטרומנטלי והפקה מדהימה, שמצליחה לגרום לו להשמע דחוס אם כי קליל. לא להאמין שהוא כל כך כיפי אבל עוסק בחרדת היפרדות ואובססיה.

Garden City Movement – Modern West // הילה

ההופעה של גארדן סיטי מובמנט הישראלים בפסטיבל פרימוורה היתה אולי המסיבה הכי טובה שהייתי בה. למרות תקלות סאונד וקהל מצומצם יחסית, הם הצליחו להרשים ולסקרן אותי (שכן למרבה הבושה הכרתי רק את השם שלהם לפני כן; לא את המוזיקה שלהם). האי.פי החדש שלהם, שמסיבת ההשקה שלו תתקיים בחודש הבא, הוא הפסקול האולטימטיבי לקיץ הבא עלינו לטובה, במיוחד שיר הנושא המדבק.

Lucille Crew – What The Hell // אורן

פצצת גרוב מכוונת-מטרה של ההרכב הישראלי לוסיל קרו, המונה עשרה חברים, לקראת EP חדש באוגוסט. כיף.

Guanaco ft. Alika – Fuego // ילי

בעוד שבשניים האחרים ניסיתי להתחמק מהעיסוק בליריקה, הפעם החלטתי להביא שיר שיש לו גם קצב וגם מסר חשוב. הם אולי שרים על איחוד כל הלטינים, אבל השיר הזה לחלוטין תקף גם אלינו כאן במזרח התיכון, והבונוס הוא שהוא לגמרי עושה חשק לקום מהכורסא ולהתחיל לרקוד.

Jamie xx – I Know There's Gonna Be (Good Times) ft. Young Thug and Popcaan // ערן

לפעמים ההייפ לא יכול להיות ראוי יותר. השיר הכי נכון של הקיץ הקרוב הוא תוצר של שלושת האנשים הכי מדויקים של הרגע, כל אחד בתחומו.

Elliphant – Love Me Badder // הילה

אני לא יודעת עד כמה קיצי הקיץ בשוודיה, אבל משם מגיע השיר הזה: אליפנט, שנולדה בשם אלינור אולובסדוטר (יעני, הבת של אולוף) הוציאה כבר כמה סינגלים שהפכו ללהיטים, במיוחד שיתוף הפעולה עם מו, עוד נורדית אחת שיכולה להמיס כל פיורד. השיר הזה שוב משלב בין אלקטרוניקה, פופ ומשהו שנשמע אולי כמו רגאיי לבן. מה שזה לא יהיה, זה עובד.

The Chemical Brothers ft. Q-Tip // ערן

האחים הכימיים + Q-tip + מישל גונדרי. יש כישרון עודף בכמויות בשיר הזה, הראשון מתוך אלבום חדש והראשון מזה חמש שנים. אולי לכן הוא ממתק הפופ האלקטרוני הכי כיפי של הקיץ הקרוב.

Shamir – Make A Scene // אורן

אלבום הבכורה של שמיר נחצה ברובו לבלדות R&B מורידות וללהיטי קיץ מרימים. אל תתנו למילות השיר להטעות אתכם – אף על פי שהוא מגחיך את הנורמות של חיי הלילה, קטע הדיסקו הסליזי שייך לחלוטין לסוג השני.

Future Islands – The Chase // יעל

חביבי המגזין שגם הופיעו באלבומי השנה של 2014 שלנו, חוזרים עם שיר חדש ראשון מאז אלבומם האחרון והמצוין, ורואים שיש למה לחכות: הגרוב עדיין כאן, הסקס אפיל עוד מפמפם באוזניים, ואני כמעט מצליחה לראות בראשי את סמואל הרינג רוקד כמו מטורף ברחבי החדר שלי.

Parks, Squares and Alleys – Soft Clouds  // יעל

מפתיע שדווקא אמן ממוסקבה הקרירה מצליח לספק את אחד משירי הקיץ הנעימים ביותר שיצא לנו לשמוע. סרגיי קאברו המוכשר הוציא במאי אלבום בכורה מהפנט, והשיר הזה הוא רק אחת מההוכחות לכך.

Torres – Sprinter // ניר

במה שמסתמנת כשנת הרוק הנשי, עם קורטני בארנט, סליטר קיני, האלבום המצופה של פי ג'יי ועוד, טורס ממשיכה לבסס את מעמדה כאחת הנותנות בראש המוכשרות והמבטיחות שיש. הרבה בזכות רוק מדוייק ואמיתי כמו בשיר הנושא של האלבום.

Braids – Miniskirt // הילה

הקיץ היא כידוע עונתם של הבגדים הקצרים, ולצערנו יחד איתם מגיעים גם כל האנשים שמרגישים שיש להם זכות להעיר משהו על הלבוש הקיצי שלנו. מעבר לביט המטורף, השיר הזה עוסק בדיוק בתופעה המטרידה הזו, תרתי משמע. וכמובן, חובה לקרוא את הביקורת של שירי על האלבום המופלא של בריידס.

Taylor Swift – New Romantics // הילה

אני יודעת, אנחנו מגזין אינדי וטיילור סוויפט היא הדבר הכי רחוק מזה. וגם לצרף פה לינק לקליפ בהופעה חיה שאיננו HD זה פשע (סוויפט קצת אובססיבית בענייני זכויות יוצרים). עכשיו, אחרי ההתנצלויות, אני מקווה שתצליחו להבין את נקודת המבט שלי: ככה נשמע קיץ. שיר סופר-קליט שנשמע כאילו יצא מפסקול סרט נעורים אייטיזי מבית ג'ון ווטרס, בשילוב של הגשה, כריזמה וכוח של כוכבת הפופ הגדולה בעולם. אם השיר הזה אכן יצא בתור הסינגל הבא מהאלבום הסופר-מצליח של סוויפט, 1989 (אם כי סוויפט עצמה הכחישה את החשדות באופן משעשע למדי בטאמבלר), הוא יהיה להיט קיץ ענק. חותמת לכם.

Kanye West – All Day // ערן

מלך מלכי המלכים הולך להתפוצץ הקיץ על כל ההייטרז ולהוכיח להם שהאיש הכי מושמץ בעולם הוא גם הגדול מכולם. מהמר שזה יהיה אלבום השנה. שוב.

Jamie xx – The Rest is Noise // אורן

זה פור טט? זה בריאל? לא, זה ג'יימי xx באלבום בכורה נהדר ורצוף שיאים, שמצליח לספק כאלה גם ב"פילרים" שבין הסינגלים באלבום. ב-The Rest is Noise, ג'יימי מצליח ללכוד את תחושות הבדידות של סוף לילה בעיר הגדולה.

הילה רוח – אלנבי // אורן

"והשאר, כל השאר חי בשקט". אני מאוהב ב"רופאה במערב", האלבום המשובח של הילה רוח. בקטע הכי נגיש ופופי מתוכו, מגלמת רוח את תפקיד הסטוקרית הנואשת מרחוב אלנבי, ומותירה בי את התקווה שתמצא אהבה במקום קצת יותר רומנטי.

Mac DeMarco – The Way You’d Love Her // הילה

איזה תענוג. השיר הזה נשמע כמו חוף ים ובירה ושמש ואהבה. לא משנה כמה ההופעות שלו יאכזבו אותי (ע"ע פרימוורה) או יגרמו לי לקנא שלא הייתי בהן (ע"ע בארבי), אני עדיין אצפה לכל שיר שמק דמרקו ישחרר לאוויר העולם. ובניגוד לתדמית הסטלנית-פרועה-מטונפת שלו, השיר הזה פשוט נעים וענוג ופורט על כל המיתרים הנכונים.

יאיר רובין – ככה יהיה // נוה

אולי לא להיט קיץ רגיל, אבל לא צריך עונות בשביל שיר שנוגע בכל הקצוות החשופים של הלב.

Postiljonen – Wait  // יעל

הלהקה השוודית המוכשרת הזאת יודעים ליצור רגעים בלתי נשכחים במוזיקה שלהם, ו-Wait הוא רגע עוצר נשימה, עד לכדי כך שכמעט אפשר להרגיש את הלחות של הקיץ והבריזה החמה בזמן שמקשיבים לו.

Sophie Hunger – Die Ganze Welt // נוה

מי היה מאמין ששיר בגרמנית ייצא יפה, אבל עובדה שסופי האנגר עשתה את זה עם הפקה מעולה ושיר פשוט נהדר.

Bones Garage – Seasons Break // יעל

Bones Garage הם להקה תל אביבית צעירה ומבטיחה שהוציאה באפריל את אלבום הבכורה שלה לעולם, אבל בלי שום קשר לאלבום החביב, השיר הזה תופס אותך מהרגע הראשון שהוא מתנגן. רציני, תקשיבו למילים, אין יותר קיץ תל אביבי מזה.

Patrick Watson – Alone In This World // נוה

פנינה אמיתית ובלדה מושלמת מפס הייצור של פטריק ווטסון. קיצי, אבל לא יותר מדי. בדיוק כמו שאני אוהבת.

Gaz Coombes – 20/20 // ניר

המנהיג והיוצר לשעבר של להקת סופרגראס משחרר אלבום אינטימי, לא אחיד ברמתו אבל כולל כמה קטעים מעולים ובמיוחד השיר הזה שיכול ללמד הרבה יוצרים צעירים איך בונים שיר, משלבים בין קול ואישיות דרמטית לרוק אמיתי וחודר ובין אלקטרוניקה לגיטרות.

Miguel ft. Wale – Coffee (Fucking) // ערן

בסוף החודש יצא האלבום החדש של מיגל ואם קליידוסקופ דרים, הקודם והנהדר, מהווה איזשהי אינדיקציה, צפו לשורת להיטים סקסיים עד כאב. coffee הוא הסנונית הראשונה מהאלבום המצופה הזה ולפיו אפשר להיות רגועים. מיגל חזר.

Shamir – On The Regular // ערן

אהבה זאת מילה גדולה. אני אוהב את שמיר, ופאקינג סקרן לראות את בן-גילי הכה צעיר וכה מוכשר כובש את העולם צעד אחרי צעד. מי אמר פרינס ולא קיבל?

Shantel – EastWest – Dysi Ki Anatoli // ילי

עזבו אתכם מקלישאות כמו איחוד בין מזרח למערב, בשיר החדש של שאנטל יש את כל מה שאני צריכה כדי לשמוח בקיץ ולשמוח באופן כללי – אלקטרו בלקן גזעי לאללה עם מילים שאני לא מבינה.

Courtney Barnett – Kim's Caravan // ניר

יצירה אמיתית, אם כי לא הכי מייצגת את האלבום הכי מעניין ומוצלח לטעמי שיצא בחצי השנה שחלפה. השילוב בין היכולת של קורטני לסיפור סיפורים לבין מנגינה שרק הולכת ומתפתחת עוד עוד ככל שמתקדם השיר (כולל סולו תופים גיטרות מדהים לקראת הסוף) הופכים את השיר הזה לאחד הקטעים היותר טובים ששמעתי השנה.

Tame Impala – Eventually // אורן

מעולם לא הסתרתי את אהבתי לטיים אימפלה, וכל סינגל אפי שמשוחרר מ-Currents רק מגביר את התלהבותי לקראת ה-17.7. בסינגל הרביעי קווין פארקר ממשיך לשכלל את המתכון האפי של לזגזג בין דיסקו טריפי לרוק פסיכדלי. התוצאה הפעם קרובה יותר לסאונד של Lonerism, אך עם התאמות עדינות שלוקחות את טיים אימפלה צעד אחד קדימה.

Omar souleyman – Badheni nami // ילי

לפני כמה ימים יצאתי אל הסופר יחפה, כמו שאני עושה כל שנה באביב, אלא שאז האספלט הלוהט גילה לי שהקיץ החיל. יומיים אחר כך, עומאר סולימאן הוציא את הטראק הזה, הראשון מתוך אלבומו החדש אשר ייצא לקראת סוף יולי (בהפקת Four Tet). ומרגע שהוא יצא, הקיץ התחיל באופן רשמי, שהרי מה עושות בקיץ? מרימות ובשביל זה, אין כמו עומאר סולימאן.

(צילום: Daily Overview // גרפיקה: ערן גלובוס // הפקה: אורן סגל)

Andy Mix cover