ארקייד פייר - We Exist

ארקייד פייר – We Exist

ארקייד פייר אוהבים שיתופי פעולה עם דמויות אייקוניות. רוצים דוגמא? תסתכלו על Reflektor, אלבומם האחרון והמופתי/טרחני (תלוי את מי שואלים) – שיש לו מצד אחד את ג'יימס מרפי, מפיק העל התמיד מעודכן, איש LCD Soundsystem – ומצד שני את דוויד פאקינג בואי שקפץ לעשות קולות בשיר הנושא. מי כבר יכול לעמוד באותה שורה עם ענקי תרבות כאלה? מסתבר שבעייני ארקייד פייר – ספיידרמן הוא האיש הנכון למשימה.

אז ארקייד פייר גייסו את אנדרו גארפילד לככב בקליפ החדש שלהם, ויש להניח שהרבה רעש הולך להיות סביבו. הוא מגולל את עלילותיה של אישה טרנסג'נדרית – סיפור שמתחיל בעצב רב, מתדרדר לאלימות ונגמר בהעצמה עצמית בפסטיבל קואצ'לה. כל זה קורה כאמור בגילומו של גארפילד שעושה עבודה פנטסטית – אמוציונלית בדיוק במידה הנכונה, עם קורטוב של מופרעות בעיניים.

זה לא הקליפ הנהדר הראשון של ארקייד פייר, אבל במובנים מסוימים, לטעמי, הוא הטוב ביותר שלהם מלבד צירת המופת The Suburbs (שביים ספייק ג'ונז, גם הוא דמות אייקונית). יש משהו חד ושלם מאד בדרך בה ארקייד פייר מספרים סיפור אנושי אחד כדי להדגיש כמה קשה להיות שונה. הדגש הוא ללא ספק על להט״ב – ווין באטלר תיאר את השיר כ״יציאה מהארון של נער הומו בפניו אביו״, אבל לטעמי זה רק חלק מאמירה רחבה יותר למען שיוון וסובלנות.

חוץ מזה, הסיום הביזארי, הצבעוני והאופטימי מציע שלל אפשרויות לסרט המשך, למשל ל-Joan Of Arc/Porno/Here Comes The Night Time. כל האפשרויות פתוחות בפני ארקייד פייר. מחזיק אצבעות שהם ימשיכו לנצל אותן היטב.

צפו כאן בקליפ לWe Exist.