אסף אבידן - Over My Head

אסף אבידן – Over My Head

מבחינתי, אסף אבידן הוא הדבר הטוב ביותר שיצא מישראל בשנים האחרונות (אחרי פוטו פיניש עם ווייז). כך שסינגל ראשון מאלבום מתקרב, Gold Shadow (שאמור לצאת בתחילת 2015), זו מתנה מעולה לחגים.

בראיון שנערך עימו וגם לפי שם המופע האחרון שלו אבידן הצהיר שכוונתו לחזור לשורשים וליסודות וOver My Head, הסינגל החדש שיצא, בהחלט הולך לשם. מדובר במעין שילוב של בלדת רוק אמריקאי בסיסי שכאילו נכתבה בתחילת שנות השבעים (הייתי מזכיר את הקרפנטרס אבל אבידן כבר הושווה מספיק לקולות נשיים מהעבר אז אוותר) לשאנסון מהמדינה שכל כך אוהבת אותו.

עם שילוב נדיר באמת של גאונות מוזיקלית במילים ובמנגינה גם יחד, אסף אבידן מצליח לרגש גם בביצועים ובבלדות רוקיסטיים כמו בימיו עם המוג'וז, גם ברוק מעורב באלקטרוניקה כמו באלבומו האחרון ועכשיו מסתבר, גם ב"שאנסון אמריקנה" בסיסי. יותר מזה, כאחד שכבר היה ביותר מהופעה אחת שלו (כולל אחת מרגשת במיוחד באמסטרדם שפתחה את סיבוב ההופעות האחרון), Over My Head נשמע כשיר שישתלב בטבעיות במופע שאסף מעלה.

אסף מצהיר בשיר שהוא בא\חוזר הביתה. ומכיוון שזה הסינגל הראשון מהאלבום המתקרב, ולמרות שנכתב כשיר אהבה\הבנה לזוגתו לפני חמש שנים, מעורר תקווה שהחזרה תהיה לרוק בכללותו, כולל הקטעיים הכסחיסתיים יותר מתקופת המוג'וז (Her Lies ולמי שיהיה סבלני מספיק A ghost before the wall). ואולי אפילו נזכה לעוד איזשהו My Favorite Clown.