בק - Dreams

בק – Dreams

יש אמנים שהם קונצנזוס. בק הוא לחלוטין אחד מהם. הוכחה נוספת לכך קבלנו לפני מספר ימים כאשר כל מגזין מוזיקה שמכבד את עצמו דאג לפרסם את הטיזר שהוציא בק לסינגל החדש שלו. מדובר בתמונה, המהווה את קו האמצע שבין הריאליסטי לסוריאליסטי, או במילים אחרות – Dreams, סינגל חדש מאלבום שבדרך.

מדובר בצעד מפתיע לאמן כמו בק, שנודע במרווחי הזמן הגדולים שהוא לוקח בין אלבומים. רק בשנה שעברה הוא שחרר את Morning Phase, שזכה בגראמי לאלבום השנה (וסכסך אותו עם מעריצי ביונסה זועמים) ונכנס לכמעט כל סיכום שנה אפשרי, כולל אצלנו.

אך העניין בשיר Dreams הוא לאו דווקא העובדה שהוא יוצא כשנה לאחר שיצא, אלא העובדה שמדובר במשהו שונה לגמרי מאלבומו הקודם. זה האחרון התאפיין בקו מוזיקלי אשר ליווה בדיוק כמעט מושלם את שלב המעבר בין חושך מוחלט לאור מוחלט. או במילים אחרות, נמצא תמיד צעד אחד מאחורי הזריחה, כמו ילד בטיול שנתי, כמו אנשים שמפסידים בשח-מט.

Dreams לעומתו, הוא אחר לחלוטין, הוא לא נמצא מאחורי דבר, הוא הדבר עצמו – השילוב שבין המציאותי ללא מציאותי, ערבוב הקולות והמראות. אצבעות ארוכות ורזות מדי שמושכות אותה הנה והנה, מנערות מעליך את הסביבה ומוליכות אותך בתוך כל ההבהרות של המילה חלום. עד שתשכח את ההבדל שבין מציאות לדמיון.

האזינו ל-Dreams כאן.