הפתעה - ביונסה שחררה אלבום חדש הלילה

הפתעה – ביונסה שחררה אלבום חדש הלילה

אם למישהו היה ספק שביונסה היא מלכת העולם (או לפחות הפופ העולמי), שיחשוב שוב. במהלך מבריק, שחררה היום הזמרת אלבום בהפתעה, ללא שום קידום או הודעה מוקדמת. האלבום החדש הוא "אלבום ויזואלי" – שבעה עשר קליפים צולמו מראש ל14 שירי האלבום (וגם לGrown Woman מהפרסומת המעולה שלה לפפסי), כל אחד משקף את החזון הוויזואלי של ביונסה לגבי כל אחד מהשירים בו.

ההודעה על האלבום השאירה לא מעט לסתות שמוטות, הן מצד המעריצים והם מצד התעשייה. מדובר במהלך מבריק, שמחדד את העובדה שביונסה היא לחלוטין לא כוכבת פופ שגרתית וגם לא רוצה להיות. לפני כשנתיים היא הוציאה את אלבומה '4', שהיה לכאורה האלבום השמרני ביותר שלה אך התגלה כחדשני ביותר – ההחלטה לחזור למקורות ול-R&B, במקום להוציא אלבום מלא בלהיטי פופ, הדגיש את העובדה שביונסה לא מתעניינת בטרנדים. במקום למחזר להיטים, ביונסה הוציאה אלבום מצוין אשר חיזק את מעמדה כאחת היוצרות היותר מעניינות בפופ העולמי.

 

רשימת הקרדיטים באלבום מרשימה – דרייק, ג'יי-זי ופרנק אושן (האחרון הוא בן החסות שלה) מתארחים; סיה, ג'סטין טימברלייק, קרוליין פולאצ'ק (מ-Chairlift) ופארל הם בין הכותבים. אפילו הסופרת הניגרית המוערכת צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה משתתפת באחד השירים.

על האלבום החדש הולכים לדבר, והרבה. על דרך השיווק שלו (או יותר נוכן לומר – חוסר השיווק), על המהלך המפתיע, על העובדה שכוכבת בסדר גודל שכזה הצליחה לשמור על אלבום חדש בסוד ולשחרר אותו בתאריך המיועד, ללא הדלפות. בשנה שבה אמנים כמו דאפט פאנק, ארקייד פייר ודייוויד בואי שחררו אלבומים כה מצופים, עד שנדמה היה כי דובר עליהם יותר לפני יצאתם מאשר אחרי, האלבום הוויזואלי של ביונסה מתבלט כיוצא דופן בנוף המוזיקלי העולמי.

האלבום זמין להאזנה וצפייה בלעדית ב-Itunes בשבוע הקרוב, וייצא לחנויות ב-21.12. אפשר לרכוש אותו כאן.

beyonce-new-album