צ'רצ'ס עושים לורד, ועוד 25 ביצועים שמוכיחים: הקאוורים שוב באופנה

צ'רצ'ס עושים לורד, ועוד 25 ביצועים שמוכיחים: הקאוורים שוב באופנה

צ'רצ'ס, אולי להקת הפופ המעניינת של השנה, שחררו קאוור חדש. החבורה מגלאזגו מטפלת הפעם בכוכבת הפופ הגדולה של השנה לורד, ש-Team שלה זוכה פה לטיפול עדין. לפני לורד היו קאוורים, כולם מעולים, ל-Haim, וויטני יוסטון, ג'אנל מונה וארקטיק מאנקיז.

אבל צ'רצ'ס לא היחידים. אומנים תמיד ביצעו מחוות הדדיות, אבל 2013 הייתה שנה אדירה בכל קנה מידה לקאוורים ונראה שגם 2014 תהיה כזאת שבה כל השמות הכי גדולים ימשיכו לפרגן אחד לשני בביצועים הדדיים.

למשל, הקופים המוזכרים למעלה, אלה שקיבלו קאוור יפיפיה של צ'רצ'ס? הם אימצו בעצמם את Hold On, Were Going Home של דרייק. מיילי סיירוס פרגנה להם ולקחה את Why'd You Only Call Me When Your High (וגם את Summertime Sadness של לנה דל ריי), חיים התמודדו בגבורה עם Wrecking Ball של הכוכבת השערורייתית (וגם ביונסה ושריל קרואו) וגם בסטיל הבריקו עם We Can't Stop, מועמד רציני לתואר הקאוור האהוב עלי מהשנה החולפת.

כל זה די מפוצץ לי את המוח, אבל אנחנו ממש לא עוצרים פה. המוות של לו ריד ז״ל הוליד ביצועים נהדרים ומלאי מחשבה של מוריסיי, הארקטיק מאנקיז, ניל יאנג (עם אלביס קוסטלו, מיי מורנינג ג'קט, ג'ני לואיס ואחרים) ורבים נוספים. ב-2013, The Flaming Lips הפכו את All You Need Is Love להמנון אפוקליפטי, Tame Impala ביצעו קאוור קצת בנאלי לאאוטקאסט, פיונה אפל החליפה את פרנק אושן בקאוור ל(שחקן) ג'ין ויילדר מתוך פרסומת לרשת מזון מקסיקני והXX העבירו את יום האהבה שלי בהאזנה ל-I Miss You, הגרסה שלהם לשיר של ביונסה שכתב אושן. לעוד ביצוע מרגש אחראית Daughter שתקפה בעדינות את Get Lucky של דאפט פאנק.

נשימה עמוקה וממשיכים. ומפייר ויקנד ניסו להפוך את Blurred Lines למגעיל פחות (ללא הצלחה) וקיבלו בעצמם מחווה יפה מאוד מ-Phosphorescent שביצעו את Hey Ya שלהם. קינגס אוף לאון חיסלו, יש להודות, את Dancing On My Own של רובין, בעוד היא בעצמה עשתה נס ב-2012 וגרמה לשיר של קודפליי להישמע טוב. Tears for Fears הפתיעו באוגוסט עם אחד הקאוורים היפים של השנה ל-Ready To Start של ארקייד פייר. מה שבאמת נחמד זה שאת המעגל אנחנו סוגרים עם קאוור (מתוך פסקול משחקי הרעב) ל-Everybody Wants to Rule the World של Tears for Fears, בידי לא אחרת מ… לורד, הניו-זילנדית בת ה-17 שעם הקאוור ל-Team שלה התחלנו.

אז כן, 2013 הייתה באמת שנה גדולה לקאוורים, וזה משמח. מבחינתי, קאוורים מראים שאומנים מושפעים זה מזה, וטוב לראות שכמה מהשמות הגדולים ביותר של הרגע נהנים מאותה מוזיקה מצויינת, יודעים לפרש שירים אחרים וגם שמים את האגו בצד למספיק זמן בשביל לפרגן לאחרים. זה מקדם אחד את השני ועל הדרך גם אומנים מוכרים פחות שעושים קאוורים ונהנים מהטרנד, זה מעשיר את העולם המוזיקלי שלנו וזה בעיקר ממש ממש כיף. צריך לזכור שכמעט כל השירים המוזכרים למעלה הם ביצועיי לייב של אומנים מוכרים מאוד ושבגזרות אחרות השנה החולפת סיפקה לנו עוד ועוד ביצועים חדשים לשירים שאנחנו כבר אוהבים (או כאלה שגרמו לנו להתחיל לאהוב שירים שלפני לא אהבנו), ושלושה חודשים לתוך 2014 נדמה שהשנה הקרובה תהיה עמוסה לא פחות. איזה יופי של דבר.