אליוט - פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

אליוט – פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

אליוט היא, ללא ספק, אחת היוצרות המעניינות כרגע בסצינה, וגם דמות עמוסה בניגודים. מצד אחד, היא אחת התקליטניות הבולטות בחיי הלילה של תלאביב ודמות אהובה מאוד בקהילה הגאה, ומצד שני, פעילת שמאל בולטת שלא מסתירה את הדעות שלה, שגם בתל אביב השמאלנית, לא תמיד מתקבלות בהבנה. מצד אחד, היא מנגנת האוס ואלקטרו, מצד שני, היא הייתה הסולנית של פוליאנה פרנק, שעשו רוק כמו שכבר אין היום.

היום היא עפה סולו, לבד. יש משהו מוזר באלבום אינדי שבא ממישהי שנמצאת כלכך בתוך הסצינה, עם כזאת אהבה מהקהל. אבל אליוט עושה גם את זה, ובהצלחה יתרה. פרויקט המימון-המון שלה גייס 124% מהסכום, שהם כ-25,000 שקלים. הסינגל הראשון והנפלא, "שיר לים התיכון", למילותה של המשוררת אסתר ראב (אחות של סבא של אליוט), התקבל בעניין רב. מדובר בשיר מקסים, עדין, מיוחד, מרגש. העטיפה שלו, כמו הסאונד שלו, כמו לקוחים מעולם אחר ונפלא, נקי יותר. תחושת המאה שעברה, אם תרצו, עוברת כאן היטב.

השיר השני ששוחרר ביינתיים מהאלבום הוא I look like my mother, שכבר כתבתי עליו פה. אליוט (יחד עם רונה קינן, עינב ג'קסון כהן ויהוא ירון, המאוד מוכשרים כשלעצמם) קלעה בול ללב שלי בשיר הזה – הוא מצליח להיות גם אינטימי מספיק כדי להרגיש כאילו היא שרה אותו ממש רק לי, וגם אוניברסלי במיוחד, עד כדי כך שהרגשתי צורך מיידי לשתף בו חברים וחברות.

ב-22 לחודש אמור לצאת האלבום, שנקרא 5772, שזה, מסתבר, התשס"ב, השנה העברית בה הוקלט רוב האלבום. אם שאר שירי האלבום יהיו מרגשים ואינטיליגנטים כמו השניים שכבר יצאו, אפשר כבר להגיד עכשיו שזה יהיה אחד האלבומים הישראלים הטובים ביותר. הביקורות כבר משבחות. אני, בכל מקרה, מחכה בסבלנות לעותק שלי.

 

היי אליוט, ברכות על הכניסה לרשימה! קודם כל, איך את חוגגת את יום העצמאות?

"אני לא טובה עם פטריוטיות. בבית."

מה התוכניות שלך לתקופה הקרובה?

"אלבום הסולו שלי יוצא ב 22 לאפריל, אחרי שנים של עבודה. אני מתרגשת, ועובדת בעיקר בזה יום ולילה"

אם היית יכולה לבחור יוצר ישראלי אחד להכניס לרשימה, במי היית בוחרת?

"עינב ג'קסון כהן ויהוא ירון"

איזה שיר קיים הכי היית רוצה לכתוב?

"סוס עץ"

לסיכום, ביום העצמאות הבא, בעוד שנה, איפה תהיי, כמוזיקאית?

"באמצע סיבוב הופעות עולמי"

אליוט - 5772