מיה יוהנה - Bells In Our Stomachs (בכורה)

מיה יוהנה – Bells In Our Stomachs (בכורה)

השם מיה יוהנה מסתובב סביבי הרבה זמן, הביקורות עליה כמעט תמיד טובות, די בצדק אם לומר את האמת. משהו במוזיקה שלה מרומם ומרגיע בו זמנית כמו מחנה קיץ על גדות נהר הירקון, הקול שלה הוא שמיכה חמה בלילה מדברי קר וההגשה שלה רכה כמוהה.

יוהנה מזכירה לי את זדיינקה טרבולקה, סולנית להקת פולק צ'כית בשם Voila. שתיהן בעלות קול עם נוכחות עמוקה ודרמטיות אשר מתנפצת בדיוק בדיוק ברגע השיא. זה שבו הלב והבטן מתחלפים במקומותיהם ונדמה שעוד רגע יתפוצצו יחד איתו. כעת, היא עומדת בפני הוצאת אלבום בכורה, אותו תוכלו לשמוע לראשונה ולפני הכלל כאן בהמשך.

האלבום, הנושא את השם Bells In Our Stomachs הופק על ידי סאן טיילור (ארנון נאור). אשר מלבדו חברו אל יוהנה הנגנים איסר טננבאום (תופים), ניצן אייזנברג (בס), מאור ויזל (גיטרות) והדס גת (ויאולה). יחד, יצרו השישה, אלבום המתאים בעיקר לעונות מעבר. כזה שייקח אתכם חזרה אל הימים בהם אפשר היה ללכת יחפים בחוף הים מבלי לשרוף את כפות הרגליים, או לצאת החוצה מבלי להרגיש איך השמש ממיסה כל זכר לאדם שהייתם בין נובמבר לאפריל.

אך Bells In Our Stomachs לא טומן בחובו רק את הדואליות המצויה בעונות כסתיו ואביב\ כי אם גם שאלות בדבר משמעותו של הפרט בחברה. הן חבויות במרומז בתוך השם ומהדהדות למרחקים בתוך העיבודים המוזקלים המצויים באלבום. אם לומר את האמת, שם האלבום מזכיר לי במידה רבה את ג'ון דאן באמרו כי "שום אדם אינו אי. מות כל אדם אותי הוא מְמַעֵט, כי בכלל האנושות אני, לכן לעולם אל תחקור לדעת עבור מי מצלצל הפעמון: לך הוא מצלצל". ואכן, כל חלק ולו הקטן ביותר היצירה המוזיקלית הזו הוא עולם ומלואו, שינוי או אבדן של משהו ממנו, יהרוס את האיזון העדין שבין כלי הנגינה לקולה של יוהנה ויפער חלל אותו דבר לא יוכל למלא, אפילו לא צלצולי פעמון.

מופע ההשקה לBells In Our Stomachs ייערך במוצ"ש הקרוב במועדון האזור, NOAB יחמם, תומר ישעיהו יתארח ואם לשפוט על פי האלבום – נראה שזו הולכת להיות חוויה מסקרנת. איוונט כאן. האזינו ל-Bells In Our Stomachs בבכורה כאן.