נדב קדמון - פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

נדב קדמון – פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

יש משהו משמח בעובדה שנדב קדמון הוא יוצא כוכב נולד. לא פליט – קדמון, בעייני, הוא האחרון שאפשר להתייחס אליו ככה.

זה משמח כי קדמון הוא אחד מתוך שורת מוכשרים ומוכשרות, מוכרים יותר ופחות, שהרימו את עצמם אחרי כוכב נולד, מי אחרי הצלחה גדולה ומסנוורת ומי אחרי אכזבות, והלכו לעשות את מה שהם עושים הכי טוב – מוזיקה.

הכרתי אותו לא מזמן. אין הרבה קשר בין נדב קדמון של היום לבין נדב קדמון של כוכב נולד, שמעריצי התוכנית, שאז עוד הייתה הצלחה גדולה, זוכרים מ"לאונרדו", הביצוע שלו לעברי לידר. המוזיקה שלו שונה, הגישה, המראה אולי הדבר היחיד שנשאר אותו דבר זה הרזון – שמישהו ירים את הכפפה וידאג שהוא יאכל, בבקשה.

 

לפני חודשיים הוא הוציא את Circles, סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה שעליו הוא עובד עם ברוך בן יצחק, סולן רוקפור (הלא מספיק מוכרים בפני עצמם). הסינגל עבר בשקט מאכזב ולא אומץ בידי הרדיו או הקהל, וחבל. מדובר בסינגל מצויין, אנרגטי, שמשקף היטב את הקול הכל כך מיוחד של קדמון. בקרוב, יש לקוות, יצא סינגל נוסף מהאלבום שבדרך, ואולי הפעם הקהל יחשף לאחד היוצרים המסקרנים והמבטיחים שפועלים בסביבה. אני, באופן אישי, רגוע. עם כמות כזאת של כישרון ועם וויב מוצלח במיוחד, זאת בסך הכל שאלה של זמן.

היי נדב, ברכות על הכניסה לרשימה! קודם כל, איך תחגוג את יום העצמאות?

"ביום העצמאות אני אבלה בעיקר בבית, ואבצע שלושה שירים ברדיו 88."

מה התוכניות שלך לתקופה הקרובה?

"אני עובד על מופע עם קונספט חדש, מסיים להקליט EP ראשון."

אם היית יכול לבחור יוצר ישראלי אחד להכניס לרשימה, במי היית בוחר?

"מבטיח זה מונח מורכב מידי לפה, יש להקות כמו איזבו ורוקפור שלפני 20 שנה גם הין מבטיחות ולדעתי עד היום בין הטובות והמעניינות יותר שלנו ולא זוכות לקבל את מה שמגיע להן מבחינת "הבטחה". ככה גם לגבי להקות יותר צעירות כמו הקולקטיב למשל. טליה אליאב הבטיחה לי דברים וקיימה."

איזה שיר קיים הכי היית רוצה לכתוב?

"כמובן שיש כמה. לדוגמא, הטבעת נפלה של קורין אלאל."

לסיכום, ביום העצמאות הבא, בעוד שנה – איפה תהיה, כמוזיקאי?

"במקום טוב יותר, מקווה שעם קהל שאוהב את מה שאני עושה ומבין אותי. בעוד שנה אהיה ברור יותר. עומד יותר, לא מתנצל."