Refused - Françafrique

Refused – Françafrique

עם השחרור של The Shape of Punk to Come ב-1998, Refused קבעו אבן דרך בז'אנר ההארדקור, והפכו לאחת הלהקות היותר משפיעות של המילניום. דווקא ההייפ המסיבי סביב Refused הוביל להתעלמות מהמסרים הפוליטים, שכה חשובים להם. כתוצאה מכך, הם החליטו להתפרק כדי לא להפוך לעוד סל אווטס. אחרי האיחוד הלא צפוי שלהם ב-2012, הגיעה עוד התפרקות של הלהקה. למרות כל זה, ב-2014 הלהקה הכריזה: "רפיוסד פאקינג חיים". הם הבטיחו עוד טור עולמי, ושישחררו אלבום חדש בשם Freedom ב-30 ביוני.

לאחר החשיפה של השיר הראשון Elektra, רפיוסד שחרוו קטע נוסף מהאלבום הקרוב, Françafrique. זהו שיר העוסק במערכת היחסים של צרפת וההתנהגות שלה כלפי קולוניאות עבר אפריקאיות. בשורות כמו: "אגן קונגו מדמם עדיין, רצח היה הרצון של פריז", שנתמכות על ידי מקהלה המהדהדת ברקע "להשמיד את כל הבהמות", עכשיו יותר מתמיד, Refused נשארים נאמנים לאינטרסים הפוליטים שלהם.

עם זאת, הסגנון שלהם השתנה. ריפים גרובים מחליפים את הפאנק הדומיננטי לשעבר. הטמפו והאפקטים ההפקתיים הפכו להרבה יותר יצירתיים ומגוונים. רק הקול המחוספס של הסולן דניס ליקסן, מזכיר קלאסיקות כמו New Noise או Liberation Frequancy. כמה פרויקטים צדדיים של חברים שונים, ביניהם International Noise Conspiracy המוצלחת של ליקסן, אולי תרמו לכך. גם ההשפעה של ניק לאוני, שכבר הפיק אלבומים לאמנים מובילים כמו ארקייד פייר, קייט בוש וניק קייב לגמרי ניכרת.

אני מחכה לאלבום הקרוב ומעוניין לראות אם הוא יהיה מסוגל למלא את הציפיות הגבוהות שלי מרפיוסד. הרשמים הראשונים בהחלט מצביעים על כך.