הכי יפות בעיר - שלושה קליפים של The Triangle בבכורה

הכי יפות בעיר – שלושה קליפים של The Triangle בבכורה

בשנה שעברה קראתי את מאמרה של דפנה ארד ״מסיבת בנים״, שעסקת בהדרת נשים ממופע המחווה לרוקסן. הכותרת הציגה תופעה עצובה – מיעוט נשים יוצרות בפרונט. נשים יוצרות הן בעיניי המזרחים של הניינטיז בפלייליסט גלגל"צ – זה לא שהן לא קיימות, כמו שאין להן ייצוג מספק. אפשר להגיד ״זה מה יש״, ואפשר לשנות.  ירדן אלבוכר, ניבי יהלום ומורן ויספיש, מקימות ליין "האישה הכי יפה בעיר" בחרו בשינוי. שינוי שהוא רק התחלה בצורת פסטיבל שלם המוקדש כל כולו לנשים יוצרות. הפסטיבל (הנושא את שם הליין) יתקיים ביום שבת ה-2.4 במתחם בסקולה ויכלול בתוכו יוצרות משלל תחומים החל במוזיקה דרך סטנד-אפ, שירה ואומנות פלסטית וכלה במופעי קרקס.

בין המופיעות בפסטיבל – נגה ארז, שירלי קונס, אסתר רדא, נועם פרתום, עדי אולמנסקי, לורן מילק, נועה ארגוב, אופיר משרקי, קרן דוניץ, KARMA SHE, נגה שלו ורבות אחרות. עוד ישתתפו בפסטיבל נועם סדן (נומקה), דניאלה טורג'מן (סולנית הטייני פינגרז לשעבר) ושירן פדידה (לשעבר סולנית moan) אשר חברו יחדיו לכדי The Triangle. טריו מלא פולק, רכות, הרמוניה, דיוק והשראה. שלושת המוזיקאיות יצרו מופע מיוחד וחד פעמי בו כל אחת מתפקדת הן על תקן המובילה והן על תקן נגנית וזמרת הליווי. השירים של השלוש עובדו מחדש לכדי כור היתוך של קולותיהן וסגנון נגינתן במקרה בו השלם אכן גדול מסך חלקיו. כעת, רגע לפני הפסטיבל, הן משחררות בבכורה למגזין שלוש סנוניות ראשונות אשר יציפו אתכן בשלווה אינסופית, כמו החיבוק הטוב ביותר שקיבלתם מעולם. 

הראשון מביניהם – Saved, אשר במקור יצא כחלק מאלבום הסולו של דניאלה תורג'מן, העונה לשמה. עתה קיבל השיר את קולותיהן של שתי צלעות הטריו האחרות. הרבה לא השתנה בו מלבד אלה, אלא שקולות הרקע אשר התווספו לו מהווים כמו מעין כלי נגינה חדשים ומוסיפים עוד שלל צבעים לשיר. זה כמו לקום בבוקר אל תל אביב של אחרי הגשם כשהכל נקי, ריחני וצבעוני ולמרות שראית את זה כבר עשרות אם לא מאות פעמים, זה מרגש בכל פעם מחדש.

Get Back אשר במקור יצא כחלק מהאי.פי המצויין של סדן, It`s O.K I`m Alone. נתקלתי בשיר הזה לראשונה בהופעתה של סדן באינדינגב שם סיפרה כי השיר הוא חלק מאלבום שלם שכל כולו יוקלילי. התפאורה המדברית מאחוריה התאימה בדיוק להצהרה מעין זו – האווירה והשיר הכילו זה את זו באופן מושלם והכל הצביע על כך שגם כשנחזור איש איש לביתו, ישמש השיר כמעין אי של שקט ושלווה.

לא עברו מספר שעות וכבר נוכחתי לדעת עד כמה התחושה הזו התבררה כנכונה. כעת הוא חוזר אלינו תחת ידיהן האוהבות של The Triangle וכמו Saved גם הוא לא השתנה הרבה – נוספו לו הרמוניות קוליות ומעט מפעמוניו של תוף המרים. יחד, יחזירו את כל מי ששמע את השיר ההוא אי אז באינדינגב לפני שנתיים אל המדבר ואל השקט לא שקט ששרר מסביב. אלו מכם אגב, שלא היו שם מסיבות כאלו ואחרות ויאזינו לגרסתן של שלושת הנשים יזכו לכמה רגעים של אינדינגב קטן משלהם.

שלישי ואחרון הוא השיר Winter Love song, במקור של שירן פדידה – סינגל הבכורה שלה. גרסתה של שירן מצויה להאזנה בסאונדקלאוד ויש בה מן הבוסר, כמו עוגה שהוציאו מוקדם מדי מהתנור, או הנערה שטרם התנשקה לראשונה. כעת, שלוש שנים אחרי ועם הגיען של הצלעות הנכונות, Winter Love Song מוכן להתמסר, יש בו יותר מאשר בנשים מסוימות ואפשר סוף כל סוף להוציאו מהתנור. אחרי הכל, אהבה בחורף, נשמעת בדיוק אבל בדיוק כך.

— — —

פסטיבל ״האישה הכי יפה בעיר״ יתרחש ב2.4 בבסקולה. כרטיסים כאן. (צילום: רון כהן)

האשה הכי יפה בעיר