קליפים חדשים - פרנק אושן, ג'יימס בלייק, מייג'ור לייזר

קליפים חדשים – פרנק אושן, ג'יימס בלייק, מייג'ור לייזר

הימים האחרונים סיפקנו לנו כמה קליפים של יוצרים שאני אוהב. פרנק אושן, ג'יימס בלייק, ומייג'ור לייזר הם שלושה בולטים מבינהם, ועליהם נדבר הפעם.

Frank Ocean – Lost

 

אף פעם לא מאוחר מידי לשחרר קליפ חדש, מסתבר. תשעה חודשים אחרי אלבום הבכורה הכלכך מדובר שלו (ובצדק), Channel Orange, אחרי היציאה מהארון והחיבוק מהז'אנר שלא ממש ידוע בתמיכה שלו בגייז, אחרי הזכיה בגראמי, אחרי המכות עם כריס בראון, ואחרי ששוב כל הרעש דעך וחזרו לדבר על המוזיקה המעולה של אחד השמות הכי טובים בR&B, פרנק אושן מוציא קליפ לLost, ובהינתן המילים לשיר (Miami, Amsterdam // Tokyo, Spain, lost // Los Angeles, India // Lost on a train, lost), אפשר להגיד שהוא די מילולי. אושן ברחבי העולם – מופיע, מטייל, הולך, אוכל. לא שום דבר לא שגרתי. את הקליפ ביים פרנסיסקו סורינו.

James Blake – Overgrown

 

עוד לפני שמדברים על מוזיקה, חייבים לדבר על הבמאי. ככה זה כשאת הקליפ החדש של ג'יימס בלייק, יקיר ההיפסטרים ובאופן כללי יקיר כל מי שיש לו טעם במוזיקה, ביים נביל אלדרקין האגדי. צופי MTV יזהו את העבודה שלו מקליפים כמו Grenade של ברונו מארס וWaving Flag של קיינאן (מוכר גם בתור השיר ההוא מהמונדיאל ב2010), חובבי הR&B מהעבודה שלו עם קניה פאקינג ווסט (Paranoid עם ריהאנה, Mercy שזה קליפ גדול, Coldest Winter) ועם פרנק אושן (Pyramids וSwim Good המצויינים) ודה וויקנד (ב28. לכו תראו את הגרסה הלא מצונזרת), אנשי הרוק מהעבודה עם Bon Iver, וכל השאר? כל השאר פספסו אמן גדול.

הפעם הוא עושה עוד עבודה מצויינת, במעט מאוד תאורה וצילומי טבע שמעבירים היטב את השיר הזה, שפוצע לבבות כמו שג'יימס בלייק יודע לעשות הכי טוב שרק אפשר. האלבום החדש שלו שיצא לפני כמה ימים זוכה ביינתים לביקורות מהללות לא פחות מהאלבום הראשון ומבריק שלו. עוד לא האזנתי לו בשלמותו, אבל אם כל השירים טובים כמו שני הסינגלים, אין ספק שג'יימס בלייק עשה זאת שוב.

Major Lazer – Watch Out For This (Bumaye)

הרבה מים עברו מאז שדיפלו והדיג'יי סוויטץ הקימו ביחד את מייג'ור לייזר. בסוף 2011 הם התפצלו, אחרי אלבום בכורה מעולה, ומאז דיפלו פועל בעיקר לבד. אחרי שבתקופה האחרונה יצאו 4 אי-פיים שלו בשם Lazer Strikes Back (חלקים 1-4), שהאחרון בינהם שוחרר לרשת לפני מספר ימים, הוא מוציא קליפ חדש ואנרגטי במיוחד לWatch Out For This (Bumaye), שלקוח מהאלבום הבא עלינו לטובה Free the Universe, שיוצא ממש בעוד שלושה ימים, שמאזיני גלגלצ בטח כבר מכירים מתוכו את Get Free הכיפי, שנחרש שם לא מעט. נ.ב: אולי זה רק אני, אבל 3:39 ואילך מרגיש לי כמו קריצה ממש בוטה לכיוון ניקי מינאז'.

פרנק אושן, ג'יימס בלייק, מייג'ור לייזר