דניה לנדסברג - Army Dreamers // I Miss You (לייב בתדר)

דניה לנדסברג – Army Dreamers // I Miss You (לייב בתדר)

המלחמה האחרונה הצליחה, לצערנו, לדחוק את המוזיקה קצת לשוליים. יותר מחודש עבר מאז ששידרתי (ביחד עם ילי) את תכנית הבכורה שלי בתדר, הלוא היא התכנית השלישית בסך הכל של אנדי בתדר, כך שהאייטם הזה מגיע קצת באיחור. אבל מוטב מאוחר מאשר לעולם לא, וזאת הזדמנות מצוינת לדבר על התכנית ההיא, שהייתה בסימן מוזיקה נשית וכללה מסיבת יום הולדת קטנה ומרגשת לקייט בוש, בעזרתם של דניה לנדסברג המופלאה ועדן ניר שליווה אותה על הגיטרה.

נורא התרגשתי לקראת התכנית – לשדר בתדר תמיד היה מן חלום קטן, מסוג הדברים שצריך לסמן עליהם וי, אבל צריך לחכות שמישהו יזמין אותך לעשות אותם. התכנית הזאת הייתה חשובה לי משתי סיבות – הראשונה, כמובן, היא המחווה לקייט, אבל מעל הכל עמדה ההתרכזות במוזיקה נשית. ילי ואני ניצלנו את אוטו הגלידה של התדר (שרוב הזמן מאוכלס בהרבה טסטוסטרון) ושידרנו מוזיקה נשית חזקה, טובה ומעניינת.

קייט מופיעה בימים אלה באנגליה, אחרי 35 שנה של הפסקה, ואותה הופעה של דניה בתדר היא ככל הנראה הדבר הכי קרוב להופעה של קייט בוש שאני אזכה לראות בזמן הקרוב. אני חייבת לדניה שתי תודות גדולות – אחת על ההופעה הנהדרת במסגרת התכנית, שהצליחה להשקיט במידה מסוימת את רעש המלחמה שבחוץ, והשנייה על שהכירה לי את Army Dreamers, אחד השירים היפים ביותר של קייט.

ואם כבר מדברים על מוזיקה נשית, דניה היא לדעתי אחת הזמרות המבטיחות בסצנת המוזיקה האלטרנטיבית בארץ. הקול הגדול והיפהפה, ההגשה המוקפדת והשירים המצוינים (את אחד מהם, I Miss You, היא ביצעה בתכנית) – כל אלה מתגבשים לכדי קול מקורי שכדאי מאד להקשיב לו. דניה עובדת כרגע על אלבום בכורה שעתיד לצאת בחורף הקרוב. יש למה לחכות.

האזינו כאן (יש גם הורדה חינמית) ל-Army Dreamers של קייט בוש ול-I Miss You, שניהם בביצועה של דניה לנדסברג. התכנית הבאה של אנדי בתדר תשודר ב-9.9. (צילום: רוני וגנר)