חלקיקי תהום (מיקסטייפ אורח)

חלקיקי תהום (מיקסטייפ אורח)

לכל בר-בי-רב ידוע שהזמן עשוי חלקיקים זעירים שריק מפריד בינהם. ראיתי חנמל, ראיתי סופות להט, ערים עשנות, הרים שנהפכו לבקעות. ראיתי נחלי זפת, ראיתי מערות כורכר, פרצים של יופי נוכרי.

(שמעון אדף, – “מוקס נוקס”)

המוזיקה האלקטרונית העכשווית מנפצת לאלפי רסיסים את הקונוטציות הישנות והידועות אשר עלו מז’אנר זה בעבר. לא מדובר יותר במוזיקה הנועדה רק להרקיד קבוצות במועדונים שכוחי אל, (אם כי היא באמת תגרום לכם לזוז) אלא לעיתים במוזיקה רגישה, נוגעת, כועסת, בועטת ונוגה. הקשר המובנה בין המוזיקה האלקטרונית לבין המטאפיזיות, החלל, צבעים, צורות, ואורות גורם לאדם המאזין – לרחף.

את השיר A Great Design שלחה לי ידידה גרמניה שהכרתי בטיולי באיסלנד, זה היה בשעה מאוחרת והייתי בהוסטל נטוש מרוחק ומבודד. כשיצאתי לעשן באותו ערב קפוא השיר הקפיץ רגשות וגרם לי לחייך, הצליח להכיל את כל תחושת הזרות והשייכות שהרגשתי באותו רגע. במיקסטייפ זה, ניסיתי להביא צלילים בינלאומיים ששולחים אתכם למסע בין שבדיה, טקסס, סקוטלנד, לבנון ועוד. חלקם מוכרים וחלקם פחות. אני ממליץ להאזין לו באמצע הלילה, תוך הסתכלות דרך שמשת האוטובוס אל האורות שבחוץ. בעודכם מאזינים, נסו לפרק את הזמן לחלקיקים זעירים, שרק הריק מפריד בינהם.

רם.