Vampire Weekend - Step

Vampire Weekend – Step

יש משהו מנחם במוזיקה של ומפייר ויקנד. אולי זה הצלילים הנעימים שהופכים גם את המילים הלא קלות של עזרא קניג, הסולן, לנוחות לעיכול. אולי זה הקצב, שגם כשהוא מהיר (דוגמת Cousins וCalifornia English) הוא לא חפוז, לא נמהר. המוזיקה שלהם מרגישה תמיד כאילו היא במינון הנכון – לא מוגזמת, לא פחות מידי. בדיוק כמו שצריך. זאת יכולת מרשימה, במיוחד כשהיא עקבית כלכך.

בStep, אחד משני השירים החדשים שהם חשפו מתוך האלבום הבא, Modern Vampires Of The City (יוצא בארה"ב ב7 במאי בXL Records. מהרו לרכוש בפרי-אורדר), הוא עוד דוגמה ליכולות הגבוהות של הלהקה הכלכך מוכשרת הזאת. מדובר בשיר איטי, נעים, שגם מלווה בקליפ מילים שמציג תמונות שלוות מאוד של ניו-יורק. למרות הקצב הרגוע, זה שיר ממכר מאוד. אני מוצא את עצמי מאזין לו בלופים לא מעט ביומיים האחרונים. יש בו מין איכות נעימה כזאת של פעם, בלי להיות מיושן לרגע. מודרני ונוסטלגי בו זמנית.

 

הטקסט של Step, כהרגלם בקודש, מצויין. במיוחד מבריק הפזמון, עם השורה "Wisdom's a gift, but you'd trade it for youth." בכלל, זה מהשירים שעושים חשק לקרוא את הטקסט ולהעמיק בו, והם עושים את זה בחן רב בלי ליצור תחושת מועקה, אלא סקרנות.

ומפייר ויקנד יודעים מה הם עושים ועושים את זה טוב. מהאלבום הראשון ב-2008 שנושא את שם הלהקה ועד השיר החדש, הם עושים אינדי פופ/רוק אחיד למדי ברמתו ובאופיו, אבל איכשהו זה לא נמאס. ובכל זאת, אני מקווה שהאלבום החדש יגון קצת, כי עם כמה שהם טובים (והם טובים) – גם הם יצטרכו לחדש ולרענן כדי לשמור על מעמדם כאחת הלהקות המעניינות וטובות שפועלות בסצינה וזוכות להכרה.