20 שנה למותו - הספד לקורט קוביין

20 שנה למותו – הספד לקורט קוביין

קורט חברי משכבר הימים, מה המצב, איך הולך שם למעלה? מקווה שדיכאוני שכמוך מצליח לפחות להנות מהשקט בלי פאפרצי, פלאשים ובלי שקורטני חופרת לך בראש.

לא להאמין שכבר חלפו 20 שנה. עדיין כל פעם כשאני חושב עלייך עולים בי זכרונות טובים. זוכר את ימי ראשון המבאסים האלו שנסענו יחד לבסיס (אני באוטובוס ואתה באזניות)? את הימים שישבתי באחת מהדירות בהן גרתי והקשבתי לך צועק ומקטר, או את הפעם ההיא שזרקנו את התינוק למים ואמרת שזאת יכולה להיות אחלה עטיפה לדיסק?

אני מניח שאיימי עידכנה אותך כשהיא הצטרפה לחבורה שלכם שם למעלה. אבל למקרה שלא, כמה דברים שכדאי שתדע:

  • כמו שאתה בטח יודע, את הגראנג' שאתה ונירוונה הייתם מזוהים איתו כל-כך לקחת איתך לקבר. ועל הדרך גררת לשם גם את רוב סיגנונות הרוק היותר כבד של המפה. לתקופה ארוכה השארת אותנו עם מהדורה מוגדלת של סופשבוע רגוע.

  • למרות זאת, בטח תשמח לשמוע ששינית את הרוק לעד. Loud Quiet Loud (בתים רגועים ופזמון מתפרץ), הסגנון שהתחילו הפיקסיז ושאתה כל כך קידמת, חדר כל כך חזק שנדמה שהוא תמיד היה חלק אינטגרלי מהרוק.

  • תתפלא לשמוע שבשביל להתפרסם היום אתה לא צריך להוציא שירים טובים ועמוקים, לחבר מוזיקה טובה או לחרוש סיבוב הופעות בברים אפלים. אתה אפילו לא חייב למות. מספיק לקדם שיר דביק ביו-טיוב (תשאל את איימי מה זה בדיוק) או פשוט להשתתף בשעשועוני טלויזיה מוזיקליים, לשיר שירים של אחרים ולהראות כאילו אתה מבין את המשמעות. נכון, הפרסום והתהילה קצרים ביותר ואחרי זמן לא רב עוברים לדבר הבא. אבל בוא נודה על האמת, זה לא שאתה חיית חיים שלמים של תהילה.

  • דייב המתופף שלך והפו פייטרס, הלהקה שהוא הקים הופיעו עד לא מזמן. גם פרל ג'ם, האלטר אגו שלכם, עדיין יוצרים ומופיעים. יש יתרונות בלמות ולהישאר צעיר, מורד ועדכני לנצח.

  • אף אחד עדיין לא ממש מבין את קורטני. מצד שני, הבת שלך פרנסיס בין גדלה לא רע, מדגמנת, אמנית, מחפשת את עצמה ומקועקעת בכל הגוף. נראה לי שהיית גאה בה.

20 שנה ידידי, נראה לי שזה זמן טוב להגיד לך תודה. תודה על שליווית אותי בכל השנים האלו. שסיפקת לי ריגושים והתלהבות בזמנים טובים, ושחיזקת אותי בזמנים קשים בידיעה שיש לפחות מישהו אחד יותר עצוב ממני. תודה על Nevermind ועל In Utero, תודה על Something In The Way ועל Heart Shaped Box ועל עוד הרבה שירים שהיריעה קצרה…

נ.ב. נתבקשתי גם למסור לך תודה גדולה מMTV. האנפלגד שלכם שהיה הדבר הכי טוב שיצא מהערוץ אי פעם.

אז נוח על משכבך בשלום גבר, או כמו שהחברה שלך אומרים R.I.P. שמור על עצמך בזמן שאנחנו מנסים לשמור על המורשת שלך, אל תגזים עם הסמים ותמסור ד"ש למוריסון, לנון, הנדריקס ושאר החברה. תגיד לאיאן קרטיס שכתבה עליו תעלה בקרוב.

שוב שלום, ונדבר בשלושים.

ניר.