שלומי שבן - תרגיל בהתעוררות (מבט מעמיק)

שלומי שבן – תרגיל בהתעוררות (מבט מעמיק)

אני מפרגן לשלומי שבן. הבנאדם מוכשר בטירוף. ככה כולם אומרים. אפילו נינט. מה נראה לכם? שיובל שרף תתחתן עם סתם עוד זמר? אין סיכוי. מינימום גאון. וזה לא שזה בא לו בקלות – האיש כבר מגיל 12 על הפסנתר. יום יום מקיש ומקיש בקצות אצבעותייו עד שהכאב עוצר אותו. אז כמעריץ מושבע ניגשתי לשמוע את האלבום החדש והמדובר עד מאד (והמהדרין מוסיפין: "האלבום שבו חווה אלברשטיין שרה איתו").

האלבום תרגיל בהתעוררות נפתח בשיר בעל השם המפתיע "תרגיל בהתעוררות" בביצוע המצופה של הנסיך והמלכה האם, אם כל חי, חווה. רוצה לומר: "שמתי לכם את השיר המדובר ביותר שהוא גם שיר הנושא על ההתחלה. תחליטו אם אתם רוצים להמשיך ולשמוע או שתעדיפו להמשיך לחפש קופונים לרולינג סטונס״. השיר הוא מעיין שיר ערש ויחד עם הדקלום של שלומי והקול של חוה אני ממש יכול לראות את עצמי שוב בשנות ה-40. אולי אני אנצל את ההזדמנות ואחפש את סבתא שלי שתביא לי את המתכון האמיתי של המלפפונים להחמצה.

משם שבן מטייל בין שיריו כמו שאצבעותייו מטיילות על הקלידים. הבנאדם אפילו שר על אילת, שזה כבר הרבה כבוד מבחינתי. פה דואט עם קרן-אן (תמיד בלבל אותי שיש לה שם אנגלי והיא שרה בעברית עם מבטא צרפתי), שם עוד אחד עם הBFF נינט והכול תוך כדי שהאמונים על הנגינה אלו הקולקטיב. כמה חבל שאריק נפטר כבר.

ואם הזכרנו את נינט, היא מבצעת באלבום את "מלכה לב שבור", שיר שכאילו נכתב עליה ובשבילה. והאמת, היא נשמעת בשיר אולי הכי אמיתית ששמעתי ממנה. עם גיטרות, בס ותופים היה יוצא לה מזה בלדת רוק מעולה.

כדאי להאזין גם ל״לילה אחרון בלונדון״ – שיר בו הוא מתאר כמה הוא שמח לעזוב את לונדון בה הוא חי כמה שנים, כל כך שמח עד שהוא ממש מאבד שליטה ומרשה לעצמו להתפרץ בגסות בריטית ולקלל אותם "לכו לעזאזל".

רצועה נוספת מכריזה ש"הקסם נגמר". לפי דברי הנסיך עצמו על השיר: "אפשר להתייחס אל השיר כאל שיר פרידה. אבל למעשה הוא מתאר את הרגע שלפני ההתפכחות. אתה מביט באדם אהוב ולא מרגיש כלום". איזה עומק, אילו מילים, נסיך כבר אמרתי? מצד אחד מעורר בשומע עצב רב על סיום יחסים, מצד שני מעורר תקווה שאולי יובל תכף מתפנה.

אין ספק בכלל שההתלהבות וההייפ סביב שלומי והאלבום הזה מוצדקים. אחרי הכל שבן הוא אולי היחיד בארץ שמסוגל להכניס את ניל יאנג בשיר על איקאה, ואפילו, רחמנא ליצלן, לכתוב שיר על סרטן. דרך אגב, אתם רוצים לדעת איך עושים על זה בח"ל, תקשיבו לElephant של Jason Isbell מהאלבום שיצא בשנה שעברה.

אם אנסה לסכם, נשארתי בעיקר מתלבט – ללחוץ פליי ושוב לנסות לשמוע את האלבום במלואו? או שאמשיך לחפש קופונים?