Dorin Yanni and The Band - Through the Magic (בכורה)

Dorin Yanni and The Band – Through the Magic (בכורה)

את השם דורין יאני אתם מכירים אולי מ"דה ווייס", אבל שכחו מכל מה שידעתם: מאז דורין חברה להרכב (עם השם הייצוגי, "The Band"), עברה מסע מטלטל ועבדה קשה על אלבום הבכורה שלה, Through the Magic. בזיקה ל- Monsters and Men, Edward Sharp ואחרים, מביאה יאני קול צעיר, מבטיח וכן לאזניים וטומנת בחובה הבטחה גדולה.

האלבום מובא כאן בהשמעת בכורה בלעדית לצד פוסט מיוחד, בו מספרת יאני על כל אחד מהשירים שמרכיבים אותו.

— — —

השיר הראשון באלבום, Enchanted Woods, הוא השיר שאיתו הכל התחיל.

התחלתי לכתוב את השיר הזה בעודי מתחרה בעונה השלישית של ״דה וויס״, אז עוד לא ידעתי שיצא ממנו אלבום או משהו גדול אחר. השיר הזה מהווה את תחילת המסע שלי; הוא מתאר העולם כפי שראיתי אותו אז וכפי שאני רואה אותו גם עכשיו, כיער מכושף. בזמן כתיבת השיר הושפעתי רבות מ- Of Monsters And Men (ואני אכן מזכירה לאנשים רבים את הסולנית שלהם, ננה). לאחר הכתיבה הכרתי את חברי ההרכב שלי והצלחנו, יחד, להפיק אותו בצורה הקוסמת שמתאימה לו, עם נוכחות מוגברת של שירה וליווי נעים של באנג'ו.

אחרי שנגמרו הצילומים ל"דה וייס" טסתי עם בן הזוג שלי לכמה חודשים בהודו. שם התחלתי לכתוב את India, שהושפע מאד מהחוויה בהודו ומשלב מחשבות על ילדים, ציפורים וטבע וחכמת החיים של ההודים שנחשפתי אליהם שם. בטיול הפנמתי את הצורך החזק בהפתחות לעולם ובפקיחת עיניים לסובב אותי, להעריך את החיים שלי ולשים דברים בפרופורציות נכונות.

No More Lies הוא שיר שאני מאוד אוהבת: המקצב והוייב שלו גורמים לכל מי ששומע אותו לחייך. אנחנו ממש רוקדים בכל פעם שאנחנו מנגנים את השיר הזה. השיר הזה נושא מסר מאד חיובי ושמח לקהל – "there will be no more lies, only love". מעניין שדווקא כשהשיר נכתב הסגנון שלו היה קודר והוא מצא עצמו, בסוף, היפי ושמח מאד.

לשיר הבא באלבום, Singing With the Rain, יש סאונד אירי מובהק בזכות השילוב של הבאנג'ו והכינור. אלון וסרמן, שאחראי על הגיטרות, הוא גם שעיבד את השיר ועשה עבודה מדהימה, יחד עם אמיר בירן שאחראי על הבאנג'ו. השיר הזה נכתב כשחזרתי מהמסע הממושך להודו, ואלון ואני קיווינו שהשיר יתן ביטוי לחוויה המיוחדת שעברנו בזמן ההקלטות, שנעשו כשבחוץ היו סופות אדירות.

את השיר Whistle כתבתי בהודו. בכל לילה, כשהיינו הולכים לישון בכפרים הקטנים ברחבי הודו, הייתי נזכרת בסיפור העממי על החלילן מהמלין, שצלילי החליל שלו גרמו לכל ילדי העיירה לצאת איתו למסע. זו ההרגשה שהייתה לי שם: נטועה בסיפור עממי והולכת שבי אחריו. השיר משקף את זה בשילוב של חליל הצד, השריקות, וכמובן – המילים.

את הרגע בו כתבתי את Won't Go Home לא אשכח לעולם. כשהגענו למנאלי שבהודו יצאנו לראות את אחד המפלים הגדולים שם. זה שאב אותנו לגמרי ופשוט לא רצינו לחזור. הדבר האהוב עליי בשיר הזה הוא ההרמוניה בין הקולות של חברי ההרכב; היא הופכת אתה השיר הזה, ואחרים שמבוצעים באותו אופן, לאנושיים וחמימים.

Stay With Us הוא שיר שמחבר אותי לפנטזיית ילדות. דמיינתי אותי ואת חברי ההרכב בעולם חסר גבולות עם האפשרות המדהימה לעבור ממקום למקום בשניה אחת.

את השיר Wheels, Wheels התחלתי לכתוב, כמו הרבה אחרים, בהודו. סיימתי את העבודה עליו עם אלון בארץ. הוא לוכד את הנסיעות והדרכים, והמקומות החדשים שגילינו. הגלגלים היו הכח המניע בהודו והם גלגלו אותנו למקומות נפלאים ובלתי צפויים.

את Moving Slow כתבתי עם השפעה חוזרת של מונסטרס אנד מן, והוא עוסק בחוויה שעברתי ב"דה ווייס" והמסע שהגיע אחריה. השיר משקף חוויה ברורה של המעבר החד מתעשיית הריאלטי לעשייה הפרטית והממשית שלי, דרך המעבר בין העיר הגדולה אל הטבע והיערות.

Ain't Coming Back את השיר הזה כתבנו אמיר ואני. כשפגשתי את אמיר בחנות מוזיקה בצפון אמרתי לו מיד שאותו חיפשתי כל הזמן הזה ולא טעיתי. אמיר שיפר בצורה בלתי רגילה את ההרכב, ריגש ושימח אותנו עם הבאנג'ו שלו והשתתף, כאמור, בכתיבת השיר הזה. החלטנו לסיים איתו את האלבום בתקווה שהריקודים וההנאה של האנשים יהיו הנימה האחרונה בו, וצלמנו לו קליפ תואם. (צילום: רון כהן)

— — —

מופע ההשקה לאלבום יתקיים מחר (2.4) בפסאז', ופרטים נוספים עליו פה. האזינו לאלבום כאן.