שים אדרי - פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

שים אדרי – פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

את שים אדרי הכרתי לראשונה דרך לינק של חברה, שהוביל ל"ערימות של כלום", הסינגל הראשון מהאלבום החדש שלו, "כמעט עד הקצה". לפני הכל, נסחפתי מייד לצפייה בקליפ – אי אפשר להתעלם מהכישרון הויזואלי של אדרי, שגם ביים את הקליפ (ארט של גיל זבלודובסקי) שעשוי ברמה גבוה מאוד, כמו שאר הקליפים שלו. אני זוכר שקראתי אחרי זה את המילים, והחוויה הכוללת הייתה שאני מסתכל פה על משהו חריג, לטובה, בנוף של סצינת המוזיקה בישראל.

מאז יצא לי להתעמק יותר ביצירה של שים. אחרי אותו סינגל ראשון באו הבאים – "אבן על המים", דואט חזק עם עברי לידר, "אולי ממחר" המרגש, ו"כמעט עד הקצה", שיר הנושא ובאופן אישי, השיר האהוב עלי באלבום. אחריהם בא גם האלבום, שאישר שלא מדובר רק בבחירת סינגלים מצויינת, אלא באלבום מושקע, נעים לאוזן, ואחיד ברמתו, מה שהופך את חווית ההאזנה הרצופה לכל השירים לתענוג אמיתי ומתמשך.

 

בחרתי בשים כי למרות שהוא אחד האמנים הוותיקים ברשימה ואחד המוכרים בהם, והספיק לשחרר כבר שלושה אלבומים ולהיות מועמד לפרס תגלית השנה בטקס פרסי עמ"י, הוא מצליח לפעול בשקט ולהמשיך לרכוש קהל מעריצים הולך וגדל. בלי כותרות פומפוזיות (שאין ספק שיכל לספק, למשל סביב החברות האישית עם לידר), בלי להסתיר לרגע את הנטייה המינית שלו, בלי להתעסק בצהוב. לאט ובטוח, אדרי בדרך ללכבוש את הלבבות של כולנו.

היי שים, איך תחגוג את יום העצמאות?

"היי ערן. בדרך כלל אני לא מחוגגי העצמאות, ההמולה מלחיצה אותי בערב עצמו ואני מודה שהמעבר מהעצב לשמחה הזאת תמיד נורא קונטרסטי לי. ביום שלמחרת אם יש יום יפה נוסע מתל אביב לראות קצת מרחבים, פחות בטון."

מה התוכניות שלך לתקופה הקרובה?

"אני כרגע מפיק ומעבד אלבום לזמרת די מוכרת אבל זה נשאר עדיין חסוי כי זה הריון חדש, אז לא מגלים עד החודש ה3 (במקרה הזה עד השיר ה3…)

מעבר לזה אני מקליט כל הזמן חומרים חדשים לאלבום הבא שלי שרובו כתוב, ויש תמיד תוכניות בתחום השני שאני מתעסק בו וזה עיצוב ככה שתמיד יש איזה פרויקט על האש."

אם היית יכול לבחור יוצר ישראלי אחד להכניס לרשימה, במי היית בוחר?

"יוצר ישראלי שאני מאוד אוהב ועוקב אחריו הוא אדם בן אמיתי. אני גם מאוד אוהב את השירים "12 סיבות" ו"איך אין לי אותך". הוא מסקרן אותי יש לו סאונד משלו הוא גיטריסט מעולה.. מאוד אוהב."

איזה שיר קיים הכי היית רוצה לכתוב?

"לילה כיום יאיר – אביתר בנאי. זה שיר שהוא מעל הזמן וזה ערך לשיר טוב אצלי."

לסיכום, ביום העצמאות הבא, בעוד שנה – איפה תהיה, כמוזיקאי?

"ביום העצמאות הבא אני בטוח אהיה בעיצומן של הקלטות לאלבום חדש כי תמיד שיש המולה בחוץ זה עושה לי חשק להסתגר באולפן/חדר שלי ולכתוב.. אני חושב שהזיקוקים והשמחה הזאת שמהולה בכלכך הרבה עצב, יוצרת איזה אנרגיה ביום הזה שאין דומה לה בשנה.

לגבי אם אני יופיע ביום העצמאות הבא… על במות עיריה לא נראה לי, זה לא אני כלכך. אם יהיה הדבר המסוים והספציפי הזה שיתאים אז כן אבל אופציה א' נראת לי הרבה יותר סבירה."

שים אדרי