גיטלה - פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

גיטלה – פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

כשמדובר בגיטלה, אני ממליץ קודם כל לשמוע אותה שרה. להתעלם מכל השאר.

כשהיא עולה לבמה, שום דבר לא מכין אותך למה שתיכף תשמע. גיטלה, בת ה25 ממש בקרוב, מצטיינת במראה מקסים ומעט שנטי כזה. אבל כשהיא מתחילה לשיר, היופי שלה נדחק הצידה לטובת אחד הקולות הכי טובים בסביבה.

 

התחושה הראשונה שלי כששמעתי אותה לייב הייתה "וואו". זה לא רק הקול – זאת כל החבילה. זה הלוק, זאת הנגינה, זה הקסם האישי, זה הוידאוים המקסימים שלה, שכוללים הרבה טבע ואווירת וינטג'. זאת התחושה המיוחדת הזאת של משהו שכאילו לקוח מזמן אחר.

בחרתי בה כי אני מרגיש שבסצינה רוויה בזמרות צעירות, חלקן מוכשרות מאוד, יש בגיטלה משהו מיוחד. אולי זה הקול הבלתי נתפס, אולי זאת האווירה הטובה שהיא משרה סביבה שגורמת לי לרצות לשבת באיזה שדה רחב ידיים, לפתוח איזה ספר ולהאזין למוזיקה. ואולי זאת פשוט האפשרות להקשיב, במרחק כמה לחיצות, ל3 דקות של שלווה, באמצע יום עמוס. איזה מצרך מבוקש!

קודם כל מזל טוב על הכניסה לרשימה! איך תחגגי את יום העצמאות?

"השנה אחגוג לראשונה כצמחונית! אז ה"על – האש" שאעשה יהיה בסטייל צמחוני עם המון שיפודי ירקות טעימים, צבעוניים ומזינים, ובנוסף, אני מתכננת לרדת בלילה החשוך לחוף הים עם בעלי היקר, לשכב על החול ולצפות בזיקוקי דינור"

מה התוכניות שלך לתקופה הקרובה?

"הקלטה ועבודה על אלבום הבכורה המלא שלי. ובמקביל להמשיך ולהתפתח עם ההופעות וההרכב הנהדר שלי."

אם היית יכולה לבחור יוצר ישראלי אחד להכניס לרשימה, במי היית בוחרת?

"מבחינתי, כל יוצר ישראלי שלא מוותר על החלומות שלו."

איזה שיר קיים הכי היית רוצה לכתוב?

"שאלה טובה ולא פשוטה בכלל, כי יש כל כך הרבה שירים טובים ומרגשים והרבה מהם מגיעים מנקודת מבטו האישית של היוצר, אבל אני חושבת שהייתי מאוד רוצה לכתוב את השיר הנצחי – Both Side Now של Joni Mitchell. למרות שזה שיר אישי כל כך ועצוב, הוא בוגר בצורה אחרת ואופן ההסתכלות שלו על החיים מרגשים אותי כל כך. מצד אחד, הייתי רוצה לחוות את הרגשות הללו שהביאו אותה לכתוב שיר שכזה, אך מצד שני זה מפחיד אותי מאוד. יש בשיר הזה קסם שאין בשום שיר אחר…"

לסיכום, ביום העצמאות הבא, בעוד שנה – איפה תהיי, כמוזיקאית?

"מקווה להיות במקום בו אמצא בו שלווה, השראה והתרגשות בכדי שלא אפסיק ליצור. שיהיה לנו יום עצמאות שמח!"

Gitla - צילום טל ברוכיאל