עדי אולמנסקי – פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

עדי אולמנסקי – פרויקט היוצרים המבטיחים, עצמאות 2013

זה לא סוד שיש לי פינה חמה מאוד בלב עבור עדי אולמנסקי. אולמנסקי, שגרה בעבר באותו ישוב כמוני, משכה את תשומת ליבי עם Lorne B, אחד מהרכבי הפוסט-דאבסטפ הכי טובים בסביבה, שאלבום הבכורה המצויין שלהם, Sibilings, מתנגן אצלי לא מעט (כמו גם הביצוע לייב ל"נמרים" של רוני אלטר, יחד עם אלטר עצמה. תעשו לעצמם טובה ולכו תאזינו).

מאז גיליתי את אולמנסקי גם כיוצרת עצמאית, לבד. חיכיתי למייקסטיפ הבכורה שלה לא מעט זמן, וכשהוא יצא ממש לאחרונה נשמתי לרווחה – הציפיות שלי התממשו. אולמנסקי עושה מוזיקה מעודכנת, מעודכנת מאוד. היא מקריבה, אולי בכוונה, את היכולת של האלבום לשרוד במבחן הזמן, על ידי יצירת סאונד כלכך תקופתי, חד לעכשיו. זאת בחירה אמיצה והיא מאפשרת לה לחשוף את הכישרון הרב שלה, כמבצעת, יוצרת, מפיקה, בלי לעסוק בסוגיות של מורשת ועתיד.

 

חוץ מזה, צריך לראות אותה על הבמה כדי להבין. הסאונד האלקטרוני מרגיש נכון ואמיתי על הבמה, לא מאבד מכוחו. הכריזמטיות שלה, מלווה בלבוש הלא שגרתי שלה ובאנרגיות המתפרצות, הופך את ההופעה למפגן כיף אחד גדול. לפני כמה ימים היא הוציאה קליפ לשיר My Heart והגיעה איתו עד לגרדיאן הבריטי, הישג גדול ללא ספק. הקליפ הוא דוגמא טובה מאוד לאיך נראות ומרגישות ההופעות שלה. מומלץ.

בחרתי בה כי היא מטשטשטת את הגבולות בין מדינות, ועושה פה בארץ אלבום שנשמע בינלאומי במאה אחוז. בעייני היא מהיוצרות הכי מעניינות בארץ, ולדעתי זאת רק ההתחלה.

קודם כל מזל טוב על הכניסה לרשימה. איך את חוגגת את יום העצמאות?

"אני חוגגת את יום העצמאות באנגליה – הולכת לתקלט במסיבת יום העצמאות של יהודים בלונדון"

מה התוכניות שלך לתקופה הקרובה?

"אני טסה להופיע בלונדון בקרוב ועל הדרך לעשות הרבה פגישות. במקביל אמורים לצאת כמה קליפים חדשים שלי בקרוב וכמובן שאני כבר עובדת על מוזיקה חדשה"

אם היית יכולה לבחור יוצר ישראלי אחד להכניס לרשימה, במי היית בוחרת?

"מיס רד"

איזה שיר קיים הכי היית רוצה לכתוב?

"השיר שהכי הייתי רוצה לכתוב… המממ… a wolf at the door של רדיוהד"

לסיכום, ביום העצמאות הבא, בעוד שנה – איפה תהיי, כמוזיקאית?

"ביום העצמאות עוד שנה אהיה באמצע טור הופעות עולמי ועם עוד אלבום ומיקסטייפ חדשים"