אסתר רדא - אינדי סיטי ירושלים (סיקור הופעה + ראיון)

אסתר רדא – אינדי סיטי ירושלים (סיקור הופעה + ראיון)

לאסתר רדא פשוט יש את זה. את הגרוב, את האנרגיות שמזיזות קהל ענק מצד לצד. הקהל הזה קיים אצלה בהמוניו – וזה לא מובן מאליו. בנובמבר 2012 שחררה EP בכורה, Life Happens. מההתחלה הוא התקבל באהדה גדולה בסצינה ובידי המבקרים, אבל לא כממתק לקהל הרחב אלא תכשיט למביני עניין. הזמן עבר, Life Happens נכנס לרדיו, והשאר היסטריה. קהלים שלא ידעו מי זאת אסתר רדא לפני חצי שנה מפוצצים עכשיו את ההופעות שלה, הופכים אותה לאחד השמות הכי חמים בסצינת המוסיקה בישראל.

בהופעה רואים שרדא כבר רגילה למעמד הכוכבת, והיא נהנת ממנו. היא נותנת הופעה מלאת חשק וסטייל, רוקדת, מפרגנת לנגנים שלה ובעיקר עושה המון שמח, גם בשירים לא פשוטים בכלל, דוגמת Monsters. הקהל מגוון וניכר שחלק גדול מאורחי האירוע בא בשבילה. היא יורדת מהבמה אחרי קרוב לחצי שעה ממצה מאוד ואחרי שסיפרה לקהל על ההופעות הקרובות. היא יודעת מה היא עושה – הוא בהחלט יבוא לאותן הופעות.

הביקורות לאלבום מאוד מפרגנות (לטעמנו בצדק), אבל את מופיעה גם בחו"ל. איך התגובות שם?

"האמת שממש זכיתי, יש המון פרגון גם שם. יש הרבה הופעות בחו"ל וכבר מתוכננות כמה בפורים הקרוב. דברים טובים קורים"

זה מוביל לשאלה הבאה – הוצאת לאחרונה סינגל מאלבום בכורה. את יכולה לספר לנו עוד קצת על האלבום?

"אנחנו מקליטים אותו כרגע. הקלטנו כבר איזה 10 שירים ונקליט עוד ונראה מה יכנס, נעשה עטיפה יפה ונשחרר. מפיקים אותו כל מיני אנשים, בניגוד לEP שהופק כולו בידי סאבו וקותי. כל השירים ממנו נכנסו לאלבום, אגב. אני מקווה שהאלבום יצא כבר בספטמבר."

למרות שעשית תפקידים בטלווזיה בערוץ 2 וכו', כששמעתי את הEP לראשונה לא חשבתי שיש פה איזה פצצת רדיו, ופתאום Life Happens חורך כל פינה. אפילו אמא שלי שומעת אותך. חשבת שזה יקרה?

"זה שאמא שלך שומעת זה מדהים. האמת שגם אני כשעשיתי את האלבום לא חשבתי על פצצות רדיו. זה לגמרי לא היה בתכנון ובעצם נכנס לרדיו חצי שנה אחרי שהוצאתי את הEP זה מוזר, אבל אני מאוד שמחה שהמוזיקה שלי מגיעה לכמה שיותר אנשים."

והאלבום הבא, הוא יותר מכוון לרדיו?

"האמת שאני פשוט לא כותבת ככה. מה שיוצא יוצא, ואם אנשים מתחברים אז מדהים, ואם לא אז לא. אני עושה את זה בשביל לחבר אנשים, אבל אני לא אכתוב בשביל שאנשים יתחברו."

הופעת לאחרונה בפסטיבל מאוד מאוד גדול, גלסטונברי. מה המטרה הבאה, לאן מתקדמים מפה?

"להמשיך! אני אוהבת לטייל ואני אוהבת לשיר ולהופיע, אז השילוב הזה בא לי טוב. מה המטרה? פשוט להמשיך כל הזמן"

אינדי סיטי ירושלים – סיקור מיוחד

Indie City - Logo