נועמיקו - אינדי סיטי ירושלים (סיקור הופעה + ראיון)

נועמיקו – אינדי סיטי ירושלים (סיקור הופעה + ראיון)

את נעמיקו הכרתי לפני כמעט שנה. בזמנו היו לו שלושה שירים ב"סאונדקלאוד" ודיבורים באוויר על אלבום. אבל דבר אחד אי אפשר היה לקחת ממנו – העובדה שהוא אמן מוכשר לאללה. להופעה שלו הגעתי לגמרי במקרה, וברגע אחד, כבר מהשיר הראשון שאיתו הוא פתח, הוא תפס אותי (ואת כל החברים שלי, חשוב לציין).

מן הסתם, ברגע שראיתי שהוא בא ל"אינדי סיטי", הוא אוטומטית הפך להיות הסיבה העיקרית שלי לבוא לשם. עכשיו, כמעט שנה אחרי ההאזנה הראשונה שלי, הוא פותח עם אותו השיר, "Designs", והלב שלי עדיין נשבה בקסמיו. ואני מתסכלת מאחוריי ורואה שאני לא היחידה – קהל של כמה מאות אנשים בשישי בצהריים עומדים בשיא החום ורוקדים למוזיקה שקרוב לוודאי רובם הגדול לא שמע מעולם.

נראה שבשביל נעם הלפר, סולן להקת קיצו לשעבר ועוד מספר הרכבים שקמו ונפלו, הרבה דברים טובים קרו בכמעט שנה האחרונה. הדיבורים על אלבום, או יותר נכון אי.פי מתקרב, כבר לא תלויים באוויר, הקהל נמשך למוזיקה שלו כמו מגנט ולא מעט ממשיכים לעקוב אחריו גם אחרי הופעה מיוזעת במגרש הרוסים.

היית חלק מכמה הרכבים בעבר. למה החלטת להתחיל להופיע לבד?

"לא התחלתי, תמיד הקלטתי חומרים משל עצמי, גם כשהייתי בהרכב כזה או אחר. בסופו של דבר, כל ההרכבים התפרקו וזה כל מה שנשאר. יש גם את המקום של החופש האמנותי בכל הסיפור, זה גם נכון."

כתבת בפייסבוק שבקרוב אתה מוציא אי.פי. מתי בדיוק זה "בקרוב"?

"נכון, האי.פי יהיה מוכן ב-15 לאוגוסט ויצא ממש בקרוב. יהיו בו חמישה או שישה שירים, לא בדיוק החלטתי עדיין. כל השירים באלבום יהיו באנגלית, אותם השירים מההופעה. יש לי כמה חומרים חדשים בעברית בזמן האחרון, אבל הם לא נכנסו לאי.פי הזה."

מתרגש?

"ברור, מאוד. ממש מתרגש."

הצליל שלו מאוד ייחודי בביצה המקומית, אך נראה שזה עובד לו. נכון, אולי לא מדובר כאן בפצצת רדיו, אבל וואלה, Couch Surfer יגרום לכל אדם ששומע אותו לקום ולנסות לחקות את תנועות הראש של נעם, כאילו זאת הדרך היחידה לחוות את המוזיקה הזו על בשרך. זה כוח שיש למעט מאוד אנשים – הכוח לעמוד לבדך על במה, לפטופ, מיקסר ומיקרופון הם הכלים שלך, ואתה עדיין מסוגל להעיף את קהל עם כמה לופים מתוחכמים, משפט מפתח שחוזר על עצמו ויכולת ריקוד מעוררת קנאה.

כאשר שאלתי אותו בראיון אם הוא מצפה לסיקור נרחב ברדיו או בפלטפורמות אחרות הוא ענה: "אני יוצר מוזיקה כל הזמן. זה העבודה שלי. יש לי סטודיו ואני יוצר בו כל זמן שאפשר. אם האלבום יזכה להכרה ברדיו, אני אשמח מאוד, אבל זה אף פעם לא הכיוון."

בין אם המוזיקה שלו תיכנס לכל פלייליסט אפשרי ובין אם נמשיך לשמוע אותו רק בפסטיבלים אלטרנטיביים גדולים יותר וגדולים פחות, קשה לי להאמין שהאלבום הזה יוכל לאכזב כל אדם סקרן שבמקרה ייתקל בו. זה עדיין לא קרה לי בשום הופעה שהייתי בה, אני לא יכולה לראות את זה מתחיל לקרות עכשיו.

אינדי סיטי ירושלים – סיקור מיוחד

Indie City - Logo