קנדריק לאמאר - The Blacker the Berry

קנדריק לאמאר – The Blacker the Berry

ממש יומיים אחרי שזכה בשני פרסי גראמי על הסינגל הקודם שלו, i, קנדריק לאמאר משחרר סינגל נוסף, שונה לגמרי באופיו ובמסר שלו. אם i, שהיה בעיניי מאכזב וקצת מתחנף – הוא שיר שעוסק בדימוי עצמי ואהבה עצמית, The Blacker the Berry עוסק באנשים מסביב.

גם לאמאר, כמו ראפרים רבים אחרים בזמן האחרון, מתייחס בשיר למהומות שהתרחשו בקומפטון בשנה שעברה. לאמאר ספג אש ברשתות החברתיות על כך שלא הביע את דעתו באופן חריף מספיק על המאורעות, ובשיר הוא מבטא את התסכול שלו מכך שאחרים לא רואים בו ראפר "שחור" מספיק, ומתמודד עם הדילמה האישית שלו בנוגע לזהות האפרו-אמריקאית שלו. הוא דואג להבהיר שהוא גאה במוצא שלו, ועם זאת מצהיר שהוא "צבוע" מפני שהוא מתאבל על מותם של אזרחים אפרו-אמריקאיים אחרים, בעוד שהוא היה מעורב במקרים אלימים לא פחות בעבר ואף הזכיר אותם בשירים שלו.

לאמאר משתמש בביטוי המוכר The blacker the berry the sweeter the juice, גם על מנת להתייחס לגזענות – הוא משנה את השורה בסוף כל פזמון והופך אותה ל- The blacker the berry the bigger I shoot, ובכך רומז לתפיסה לפיה אדם שחור הוא כנראה גם חמוש ומסוכן.

השיר הטעון והמשמעותי הזה רק מגביר את הציפייה לאלבומו השלישי של לאמאר, שעדיין לא ברור מתי יצא. אין ספק שלאמאר הוא אחד הראפרים המשפיעים והחשובים שפועלים כיום, ולאחר הביקורות המהללות שקיבל על אלבומו הקודם שיצא לפני יותר משנתיים, תעשיית המוזיקה והמאזינים כאחד מחכים לשמוע אם האלבום החדש יעמוד בציפיות.

480px-The_Blacker_The_Berry_Kendrick_Lamar_Art