ניקולאס ג'אר - Nymphs II

ניקולאס ג'אר – Nymphs II

נדמה שהוא נמצא שני צעדים לפנינו. זאת המחשבה המידית שלי, אחרי האזנה ל-Nymphs II, הריליס העצמאי הראשון של ניקולאס ג'אר אחרי כארבע שנים. בעוד הלייבל המעולה שלו, Other People, מספק את הסחורה האלקטרונית המצופה, עטופה בשפע של דיפ האוס ואקספרמנטליות [כמו למשל ב-The Freefall Inspirations, האלבום האחרון ששחרר עכשיו הקולקטיב ההונגרי 12z], ג'אר מתרחק מהדאנס.

הספק אי.פי, ספק מקסי-סינגל הזה, העונה לשם המסתורי Nymphs II, מכיל שני טראקים, כשכל אחד בן קצת יותר משבע וחצי דקות. המעבר של ג'אר לכיוון האבסטרקטיות ניכר יותר בטראק A: The three sides of Audrey and why she’s all alone now, שמזכיר את Golden Arrow, הפתיח לאלבומו הנהדר עם דייב הרינגטון, Psychic, ששוחרר ב-2012, לפני עידנים במונחי הקריירה של ג'אר. כששומעים את הטראק הזה מרגישים מאוד לבד. הוא מייצר משהו מאוד פסיכולוגי, אקזיסטנציאליסטי ועוצמתי למרות השקט שבו. טראק B ממשיך את ההרגשה של קודמו, ותרתי משמע מדבר על בידוד ועל ניתוק מהסביבה, כראוי לרצועה העונה לשם No one is looking at U – שורה אשרת חוזרת ומסומפלת אל תוך עצמה במהלך השיר. שני הקטעים קשורים בהדיקות אחד לשני, אם כי רצועה B, על הביט והסימפול של הספק-בחורה-ספק-רובוט, יוצרים תחושה הרבה יותר קצבית וקלאבית.

נקודה אחרונה למחשבה, היא הקאבר ארט היפה והמתמיה של התקליט. הוא מכיל מה שנראה כמו מסדרון עם מראה. יש השתקפות של הצד האחורי השמנמן והחמוד של פסל מוזהב של מלאך. מצד שני, רואים גם את החזית של המלאך התמים כביכול. המלאך יוצר קשר עין ומסתכל עלינו, והפנים שלו אניגמאטיות, עם עיניים חלולות וחיוך מונה ליזאי. עד האלבום הבא.