ניב אסט - Lovers [לאבה דום רמיקס] (בכורה)

ניב אסט – Lovers [לאבה דום רמיקס] (בכורה)

״ניב אסט חוזר, ומתי בכלל הוא הספיק ללכת?״, כתבתי בספטמבר האחרון. עברה כמעט שנה מאז שאסט שחרר בבכורה באנדי שיר וקליפ ראשונים מתוך אלבומו השלישי, Defeats, שהתגלה כשיא היצירה שלו. דיפיטס הוכיח שאסט ממשיך להתעלות על עצמו שוב ושוב ושהציפיות הגבוהות ממנו נותרו מוצדקות כשהיו. והנה שוב אנחנו מתכנסים עם בכורה לשיר חדש והציפיות ממשיכות לטפס.

אבל הפעם זה שונה. תוך כדי עבודה על אי.פי שכולו חומרים חדשים, אסט ישחרר בשבוע הבא את Defeats Remixes EP, כ-18 דקות המגולמות ברמיקסים, בהעדר תיאור אחר, לחמישה טראקים מאלבומו האחרון של אסט, שזוכים פה לטיפול אלקטרוני מסור מידי מוכשרים כ-Lava Dome, Stinky Russians, MiddleSkyBoom ו-Alek Lee. הרמיקס ל-Lovers המצויין, בשיתוף לאבה דום, הוא הסנונית הראשונה שמשוחררת מהאי.פי, ובעיני מדובר בבחירה מצויינת. ברמיקס, אסט ולאבה מלבישים את קצת-פחות-משלוש-הדקות העירומות של Lovers בניחוח זר ואווירה עמוסה ומהפנטת, לצד ווקאלס נוספים ומבורכים של האחרון שמזכירים מאד, לעיתים, את יוני וולף, סולן Why.

ובתוך פצצת הסאונד שהיא Lovers המחודש, חייבים לאזכר את הקליפ. אסט ממשיך להקפיד בכל מה שהוא עושה על אסתטיקה מדודה ומבורכת בתעשייה [עוד לגיטימי לכתוב ״תעשייה״?] שרגילה להשקעה ויזואלית לא מספקת בעליל. בקליפ, בבימוייה של רעות אקרמן, אסט ואישה [בת זוג? שותפה לרגע?] מתנשקים, מתחבקים ומפגינים אינטימיות כללית וחשופה על רקע שלל פצצות, אסונות ומיני-עשן. כל זה אגב קורה בשחור לבן ונראה הרבה יותר טוב משזה נשמע.

צפו בקליפ והאזינו לשיר בבכורה כאן ולכו לראות את אסט משיק את האי.פי ב-3.9 בפסאז. (בימוי, תסריט ועריכה: רעות אקרמן; צילום: פימה שליק; עריכה ותאורה: נמרוד רותם; שחקנים: ניב אסט ואורי קרול; סטודיו: דור אבן חן; סטילס: ירון ברוידא)