השנה של מארק קוזלק/Sun Kil Moon (כרטיסים במתנה)

השנה של מארק קוזלק/Sun Kil Moon (כרטיסים במתנה)

זאת לגמרי הייתה שנת הפריצה של מארק קוזלק. שלא תטעו – קוזלק הוא לא שם חדש. ב-25 שנות פעילותו הספיק להוציא מספר אלבומי סולו ולייסד שני הרכבים מצליחים – Red House Painters, שהוציאו ארבעה אלבומים מעולים בלייבל 4AD בשנות התשעים (ועוד שניים פחות טובים בהמשך), וSun Kil Moon, שהוציאו כבר שישה אלבומים די מדוברים, כולל, אגב, אלבום שלם שכולו קאוורים לModest Mouse.

ובכל זאת, שום דבר לא יכל להכין, בעייני, את קוזלק לשנה שעברה עליו. בפברואר 2014 יצא Benji, אלבומה השישי של סאן קיל מון, והכל התפוצץ. התפוצץ חיובית, כן? המבקרים עפו על מלודיות הלו-פיי, על העצב המזוקק שנוטף מכל פינה, על הטקסטים הנהדרים. וזה לא שלא היו כאלה לקוזלק לפני, כאמור, אבל משהו קרה השנה. אולי זה בגלל שבנג'י הוא האלבום הכי טוב שלו ובמובנים רבים נגיש יותר מקודמיו. אולי פשוט מגיע השלב שבו היצירה שלך, אם אתה וותיק מספיק, כבר זוכה ליחס של קלאסיקה ומהמעמד הזה נהנה כל אלבום חדש. אולי זה פשוט יחסי ציבור טובים.

כך או כך, המבקרים השתוללו וסחפו אחריהם את הקהל. בצדק. Benji רצוף בשירים נהדרים ואנטי-שיאים איטיים ששוברים את הלב. מI Can't Live Without My Mother's Love (היי אמא) ועד Micheline מדובר באמת ב-11 שירים כמעט בלי נפילות (לא עפתי בכלל על Richard Ramirez Died Today Of Natural Causes), כולם באותו סגנון מובהק ויחודי. אלבום שדורש את מלוא תשומת ליבך, לא מאלה שאפשר פשוט לשים ברקע. תובעני, מעיק לרגעים, אך מתגמל בצורה יוצאת דופן. יפהפה.

ובכל זאת, לא הכל ורוד. קוזלק מתעקש להסתכסך בחודשים האחרונים עם, פחות או יותר, כולם. קודם הוא קרא לקהל בהופעת פסטיבל ״Fucking Hillbilly״ ואמר להם לסתום. אחרי זה הוא נכנס לכאסח ארוך עם The War On Drugs, שהתחיל בקללות בזמן הופעה וירידה על המוזיקה שלהם, המשיך עם שיר בשם War on Drugs: Suck My Cock והתפתח באופן כללי למגה-ריב ארוך (הם הגיבו בסופו של דבר) ומתוקשר מאד, שאולי מכר הרבה עותקים של Benji אבל בעיקר הרס את השנה של The War On Drugs, שהייתה אמורה להיות כולה בפוקוס על האלבום הנהדר שהם הוציאו השנה.

ובתוך כל זה, הרעש והבאלגן, כדאי לא לשכוח – מארק קוזלק הוא אחד האנשים שהכי כדאי לראות כרגע לייב. אל תטעו – הוא לא שם זין על קוני הכרטיסים. הוא עושה מה שהוא עושה רק בשביל עצמו. אבל אל תשכחו שהרוקר האחרון מסוגו שביקר פה, פיט דוהארטי, נתן את אחת ההופעות הכי טובות של השנים האחרונות. אם אפשר לסמוך על זה, על שתי ההופעות הקודמות של קוזלק בארץ ועל עצם היותו מי שהוא – יש הרבה למה לצפות.

ושלא תגידו שלא מפנקים, אנחנו מחלקים לכם באנדי שני כרטיסים לביקור של קוזלק (שבא הפעם כSun Kil Moon) ב6.12 בבארבי. רוצים לזכות? זה פשוט! כל מה שצריך לעשות הוא להגיב פה. אם בא לכם להשתולל, תוסיפו לתגובה שיר אקוסטי שאתם מאד אוהבים. יהיה כיף. ההגרלה תיסגר בעוד חמישה ימים, בערב ה-25.11. בהצלחה לכולם.

האזינו כאן לBenji במלואו. איוונט הופעה כאן וכרטיסים כאן.