גולשי חורבות: Surf Platoon באי.פי ראשון (בכורה)

גולשי חורבות: Surf Platoon באי.פי ראשון (בכורה)

איפשהו במהלך הדרך, המתיקות, הצבעוניות הזרחנית והבלונד המתנפנף שהיו מזוהים עם הסרף רוק אי שם בסיקסטיז, הפכו למשהו אחר לגמרי. אני מאמינה שגלשנים בקליפורניה עודם דוגמנים מאברקרומבי אנד פיץ', אבל הסאונד המיוחס להם הוא, ובכן, שונה בתכלית. לגלשנים התמימים של פעם נוספו זעם בריא, ציניות מדבקת וסקס אפיל מלוכלך; הם הפכו חוסים במוסכי אחיהם הפאנקיסטים המאוחרים, שהצחיחות השוגייזית עולה במפגיע בין רטיבות גליהם.

להקת Surf Platoon הישראלית לא גדלה, אמנם, על חופי הזהב מאורנג' קאונטי – אבל למרות זאת, ואולי דווקא בזכות, היא מממשת את זכותו של העם המדברי לבעול אף הוא גלשן, מעושן להפליא ואפל. אלי משה (שירה, גיטרה, קלידים), גיא רוזנבלט (בס) ועומר וואדניצקי (תופים) התחילו לעבוד יחד ב-2013, אחרי שרוזנבלט יצא מאנטיביוטיקה ומשה מלהקת אנרגיה חולנית. שמם הוא קיצור של "Magic Monday Surf Platoon", מחווה לימי שני בהם הם נהגו לג'מג'ם. אבל כאן, בערך, עוצרת הרומנטיקה.

באי.פי בכורה מצוין שהופק בעזרתו של אלי פקובר (קין והבל 90210, קרוסלה) סרף פלאטון מוכיחים שגלגול פוסט-פאנקי של סרף רוק יכול להיוולד גם בחופינו הצנומים, אלו שהגלישה והמרדנות הכעוסה הם לאו דווקא מנת חלקם המיידית. Hitchhiker Bum פותח את האי.פי בן ארבעת השירים בטונים פרנץ פרדיננדיים עמוסים, ממשיך לממתק היחסי ב- Hitchhiker Lover – מנת הסוכר היחידה שתמצאו באי.פי אם תתאמצו מספיק חזק, שמהדהד שמחה בלאק קיזית מובהקת. הטראק השלישי, You, שוחרר כסינגל מתוך האלבום המקוצר וצובע את את גון קולו של משה, שהיה די אלים עד עכשיו, בגונים פול בנקסיים רכים.

אל הטראק האחרון שנושא את שמם, Surf Platoon, תגיעו באוושת גלים: מים נאספים, בס עוצמתי ושטף קולי-גברי מעניקים משנה תוקף למחלקת הגלישה הזו. בסרף רוק הזה הים הוא לא תפאורת שרירן שזוף וטרופי: השמשיות מומרת בקדרות והגלשן מאובק. משה, רוזנבלט וואדניצקי נלחמו שם, בסחף, ומקדשים כמלח חבוט גם את השיבה ליבשה. את האי.פי המעולה הזה הם ישיקו בלבונטין 7 ב- 8.1 – בואו רטובים, תצאו משם ככה ממילא. האזינו לו כאן. (צילום: גדי שדה)