יונתן לויטל - אני אוהבת אותך (קליפ)

יונתן לויטל – אני אוהבת אותך (קליפ)

אם יש מוניטין שעליו שמרתי בהצלחה רבה בחיי, זהו מוניטין האיחור. לא מעט דברים טובים גיליתי מאוחר, ועכשיו שניים מהם – יונתן לויטל וליפסינג – התחברו לקליפ אחד יפה.

יונתן לויטל הוא הבסיסט-של (יהודה פוליקר, עמיר לב), ולפי אלבום הסולו הראשון שלו, "ים יבשה", אפשר כבר להודות שהוא עומד בפני עצמו. הסינגל הראשון מהאלבום, "אני אוהבת אותך", הוא שיר מיוחד שבולט בעיקר בנקודת מבט נשית שבו בתוך אלבום שכולו על רקע ענייני הוא-והיא מנקודת מבטו של הגבר, הלוא הוא לויטל (או בן דמותו) עצמו. ב״אני אוהבת אותך״, לויטל שואל (ולעיתים עונה) על מיניות ועל הרגע המוזר הזה שאנחנו חיים בו, ולא מפספס הזדמנות לרפרנס לאחד, אביב גפן שמו, בנונשלנטיות שראויה לתשואות. אם או בלי קשר, מדובר באחד הטקסטים המעניינים מאלבום הבכורה המצויין של לויטל, קול יחודי וחשוף בנוף המקומי והעייף של רוק-גיטרות רך מדי ושברי טקסטים מטושטשים.

אבל זה לא רק השיר. קליפ הסמארטפון עושה קאמבק ופה, בעריכתו של דניאל שי קיסרי, הוא רלוונטי מתמיד. בחלקו צילום-עצמי של יעל אייזנברג (המוכשרת בפני עצמה) בחלקו עבודה של לויטל, מתואר דיוקן מדויק של תל אביב היומיומית ובעיקר של אהבה, זה יפה, פשוט וטבעי, כמו המוזיקה של לויטל וכמו השיר עצמו.

צפו בקליפ כאן בבכורה לאנדי, ולכו לראות את יונתן לויטל מופיע ב-20.4 בלבונטין (להקה + איה זהבי פייגלין).